Video Kolumbusa bez saslimušā Merzļikina piedzīvo zaudējumu

Kolumbusas "Blue Jackets" komanda, kurai vēdera vīrusa dēļ nevar palīdzēt Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins, pirmdien piedzīvoja "sauso" zaudējumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā.

"Blue Jackets" savā laukumā ar rezultātu 0:4 (0:1, 0:3, 0:0) atzina Detroitas "Red Wings" pārākumu.

Sestdienas spēlēs Merzļikins pirmajos divos periodos atvairīja 24 no 25 metieniem, vēlāk tiekot nomainīts. Šosezon nepilnos divos aizvadītajos mačos Latvijas vārtsargs vidēji ielaidis 1,84 ripas un atvairījis 95% metienu.

Pirmdien "Blue Jackets" vārtu drošība tika uzticēta Spenseram Mārtinam, bet rezerves vārtsargs bija no Amerikas Hokeja līgas (AHL) izsauktais Džefs Grīvs.

Cīņas devītajā minūtē Šeins Gostisbehers pretuzbrukumā izpildīja precīzu metienu no zonas vidus, pirmo reizi mačā liekot Mārtinam izvilkt ripu no vārtiem. Otrā perioda astotajā minūtē "Blue Jackets" hokejisti zaudēja ripu savā aizsardzības zonā, kas Maiklam Rasmusenam ļāva panākt 2:0.

Turpinājumā 12. minūtē Dilans Larkins nonāca viens pret Mārtinu un, metot ar nūjas lāpstiņas neērto pusi, nostiprināja vadību, bet 56 sekundes vēlāk Endrū Kops iemeta vārtos atlēkušo ripu. Pēdējos divus vārtus viesi guva vairākumos. Kopam bija iespēja izcelties arī trešajā periodā, taču viņa izpildīto soda metienu Mārtins atvairīja.

Mārtins šajā cīņā atvairīja 24 no 28 metieniem jeb 85,7%, kamēr otros vārtos Džeimss Reimers tika galā ar visiem 23 raidījumiem.

"Red Wings" Kolumbusas vienību "sausā" atstājusi 14 reizes, no tām astoņas pretinieku laukumā.

"Blue Jackets" nākamo maču aizvadīs piektdien, kad savā laukumā uzņems Kalgari "Flames". Ar diviem punktiem trīs cīņās Kolumbusas hokejisti Austrumu konferencē ir priekšpēdējā, 15. vietā.

NHL regulārajā čempionātā komandas līdz 18. aprīlim aizvadīs 82 spēles.