Vasiļjevs piedalīsies sezonas pirmajās "Grand Prix" sacensībās

Deniss Vasiļjevs
Deniss Vasiļjevs Foto: EPA/Scanpix

Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs šajā nedēļas nogalē ASV pilsētā Alenā startēs savās sezonas pirmajās "Grand Prix" sacensībās.

Īsā programma vīriešiem sāksies naktī uz sestdienu plkst. 4 pēc Latvijas laika, bet izvēles programma tiks aizvadīta naktī uz svētdienu plkst. 4 pēc Latvijas laika.

Īsajā programmā startēs 12 daiļslidotāji, kuri būs sadalīti divās grupās. Vasiļjevam, kurš startēs otrajā grupā, būs desmitais numurs.

Latvijas sportistam konkurenci sastādīs azerbaidžānis Vladimirs Litvincevs, kanādietis Stīvens Gogoļevs, francūzis Kevins Eimozs, gruzīns Nika Egadze, japāņi Šuns Sato, Tacuja Cuboi un Nozomu Jošioka, Zviedrijas pārstāvis Andreass Nordebaks un amerikāņi Iļja Maļiņins, Maksims Naumovs un Endrjū Torgaševs.

Pagājušajā sezonā Vasiļjevs "Grand Prix" sacensībās, startējot divos posmos, ieņēma otro vietu un desmito pozīciju, bet Eiropas čempionātā izcīnīja piekto vietu un pasaules čempionātu noslēdza 13. pozīcijā.

Šīs sezonas ievadā Latvijas daiļslidotājs startēja Slovākijas daiļslidošanas leģendas Ondreja Nepela vārdā nosauktajās sacensībās, kurās ierindojās septītajā pozīcijā.

Plānots, ka Vasiļjevs vēl sacentīsies Osakas "Grand Prix" sacensībās Japānā, kas norisināsies novembra beigās. Katrs sportists drīkst piedalīties divos posmos.

Šajā sezonā notiks seši "Grand Prix" posmi un finālposms, kas iecerēts no 7. līdz 10. decembrim Pekinā. Finālposmam kvalificēsies seši labākie daiļslidotāji.