Foto Vasiļjevs izcīna devīto vietu sezonas pirmajās daiļslidošanas "Grand Prix" sacensībās

Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs sestdien ASV savas sezonas pirmās "Grand Prix" sacensības noslēdza devītajā vietā.

Piektdien īsās programmas izpildē Vasiļjevs sakrāja 75,84 punktus. Par tehniskajiem elementiem viņš saņēma 37,60 punktus un par programmas komponentēm - 40,24 punktus, ieņemot sesto vietu 12 daiļslidotāju vidū.

Labāko rezultātu 104,06 punkti sasniedza ASV pārstāvošais Iļja Maļiņins, otrais ar 97,34 punktiem bija francūzis Kevins Emoss, bet trešais ar 91,61 punktu - japānis Šuns Sato.

Sestdien izvēles programmā Vasiļjeva sniegums tik novērtēts ar 139,50 punktiem (59,48 + 81,02), kas deva desmito pozīciju. Arī šajās programmās pirmās divas vietas bija Maļiņinm un Emosam, kuri iekrāja attiecīgi 206,41 un 181,75 punktus, bet trešais ar 162,83 punktiem bija Azerbaidžānas pārstāvis Vladimirs Ļitvincevs.

Summā uzvarēja Maļiņins ar 310,47 punktiem, otrais bija Emoss ar 270,09 punktiem, bet trešo vietu nosargāja Šuto, kurš guva 247,50 punktus. Vasiļjevs ar 215,34 punktiem summā ierindojās devītajā pozīcijā.

Pagājušajā sezonā Vasiļjevs "Grand Prix" sacensībās, startējot divos posmos, ieņēma otro un desmito vietu, Eiropas čempionātā izcīnīja piekto vietu un pasaules čempionātu noslēdza 13.pozīcijā.

Šīs sezonas ievadā Latvijas daiļslidotājs startēja Slovākijas daiļslidošanas leģendas Ondreja Nepela vārdā nosauktajās sacensībās, kurās ierindojās septītajā vietā.

Plānots, ka Vasiļjevs novembra beigās piedalīsies arī Osakas "Grand Prix" sacensībās Japānā. Katrs sportists drīkst piedalīties divos posmos.

Šajā sezonā notiek seši "Grand Prix" posmi un finālposms, kas iecerēts no 7. līdz 10.decembrim Pekinā. Finālposmam kvalificēsies seši labākie daiļslidotāji.