Noskaties Porziņģis grandiozi debitē "Celtics" – labo rekordu un kaldina uzvaru Ņujorkā

Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis Foto: AFP/Scanpix

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis aizvadītajā naktī spilgti debitēja Bostonas "Celtics" sastāvā, kaldinot komandas uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonas pirmajā spēlē.

"Celtics" izbraukumā ar rezultātu 108:104 (30:18, 21:28, 31:27, 26:31) pārspēja Ņujorkas "Knicks" komandu, kurā Porziņģis sāka savu NBA spēlētāja karjeru.

Latvijas basketbolists nospēlēja 38 minūtes, kuru laikā viņš guva 30 punktus (2p. 3/6, 3p. 5/9, soda metieni 9/10) un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas.

Vēl latvieša rēķinā arī četri bloķēti metieni, viena kļūda, četras piezīmes un labākais +/- rādītājs komandā +13.

Porziņģis aizvadījis rezultatīvāko debijas maču "Celtics" kluba vēsturē. Līdz šim rekordists bija Dominiks Vilkinss, kurš 1994. gadā guva 25 punktus savā pirmajā spēlē Bostonas kluba rindās.

Uzvarētāju sastāvā Džeisons Teitums guva 34 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, Deriks Vaits pievienoja 12, bet Džeilens Brauns iemeta 11 punktus.

"Knicks" rindās 24 punktus guva Rovans Aleksandrs Barets un Imanuels Kviklijs, 15 iemeta Džeilens Bransons, bet 14 punkti un 11 atlēkušās bumbas Džūliusa Rendla kontā.

15 no 30 punktiem Porziņģis guva jau pirmajā ceturtdaļā, kurā "Celtics" uzvarēja ar 30:18, taču turpinājumā līdz puslaika pārtraukumam latvietis neizpildīja nevienu metienu, bet Bostona nosargāja vadības grožus (51:46).

Trešās ceturtdaļas vidū "Celtics" iekrāja 12 punktu pārsvaru, taču "Knicks" atspēlējās un sagādāja sīvu cīņu spēles nobeigumā. Ceturtā ceturtdaļa risinājās ar dueli punkts punktā.

Ceturtās ceturtdaļas vidū Porziņģis ar precīzu tālmetienu izvirzīja "Celtics" vadībā 91:90. Turpinājumā viņš pusminūtes laikā realizēja četrus soda metienus, panākot neizšķirtu 101:101.

Porziņģis trāpīja tālmetienu pusotru minūti pirms ceturtās ceturtdaļas beigām, iegūstot viesu komandai trīs punktu pārsvaru. 29 sekundes pirms beigu sirēnas latvietis trāpīja vēl divus soda metienus – 106:102.

"Celtics" nākamo spēli aizvadīs plkst. 2.30 naktī uz sestdienu, 28. oktobri. Bostonā viesosies NBA iepriekšējās sezonas fināliste Maiami "Heat".