Azerbaidžāna mazākumā sagrauj Zviedriju EČ kvalifikācijā

Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Aziz Karimov/AP

Azerbaidžānas futbolisti ceturtdien Baku 2024.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra F grupas spēlē pieveica Zviedriju, bet Austrijas izlase svinēja uzvaru Tallinā.

Azerbaidžāna svinēja panākumu par spīti noraidījumam, uzvarot ar 3:0 (2:0).

Mājinieki izvirzījās vadībā pirmo sešu minūšu laikā. Trešajā minūtē izcēlās Emins Mahmudovs, raidot bumbu vārtu vidū, bet 2:0 panāca pirmo vārtu guvumā asistējušais Renats Dadašovs, raidot bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī.

57.minūtē gan mājinieki palika mazākumā, sarkano kartīti par klupināšanu saņemot aizsargam Bahlulam Mustafazadam, taču rezultāts 89.minūtē tapa 3:0, jo Mahmudovs ar sitienu no apmēram 60 metriem trāpīja vārtu kreisajā apakšējā stūrī.

Austrija viesos ar 2:0 (2:0) apspēlēja Igauniju.

Vārtus 26.minūtē guva Konrads Laimers, bet 40.minūtē - Filips Līnharts.

F grupā vietu finālturnīrā jau nodrošinājusi Austrija un Beļģija. Austrijai ir 19 punkti astoņās spēlēs, septiņās cīņās Beļģijai ir 17 punkti, Zviedrijai un Azerbaidžānai - pa septiņiem punktiem, bet Igaunijai - viens punkts.

Finālturnīrā iekļūst desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki 2024.gada martā tiks noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu "play-off" spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024.gada 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.

Bez Vācijas vietu finālturnīrā jau nodrošinājusi arī Beļģija, Francija, Portugāle, Spānija, Skotija, Turcija, Austrija un Anglija.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.