Slovākijas futbolisti apspēlē Islandi un iekļūst EČ finālturnīrā

Slovākijas futbolisti
Slovākijas futbolisti Foto: EPA/Scanpix

Slovākijas futbolisti ceturtdien savā laukumā apspēlēja Islandi 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā, iekļūstot finālturnīrā.

Slovāki J grupas mačā uzvarēja ar 4:2 (2:1).

Pirmie gan vārtus guva islandieši, kuri pirms spēles vēl saglabāja teorētiskas iespējas izcīnīt finālturnīra ceļazīmi, 17.minūtē vārtus gūstot Orri Ouskarsonam.

Mājinieki atbildēja ar Juraja Kuckas "golu" 30.minūtē, Ondreja Dudas 36.minūtē realizētu 11 metru soda sitienu, panākot 2:1 ar vārtsargam netveramu raidījumu vārtu kreisajā apakšējā stūrī.

47. un 55.minūtē divus vārtus guva Lukāšs Haraslīns.

74.minūtē 2:4 panāca Andri Gudjonsens.

Portugāle izbraukumā ar 2:0 (0:0) tikai otrajā puslaikā pieveica Lihtenšteinu.

Rezultātu 46.minūtē atklāja Krištianu Ronaldu, vispirms trāpīdams pa labo vārtu stabu, bet pēc Djogu Žotas piespēles ieraidot bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī un gūstot savus 128.vārtus 204 valstsvienības spēlēs.

57.minūtē 2:0 panāca Žuāns Kanselu.

Vēl vienā cīņā Luksemburga savā laukumā ar 4:1 (2:0) sagrāva Bosniju un Hercegovinu.

Vārtus luksemburgiešiem, kuri aizvada savu visu laiku labāko Eiropas čempionāta un Pasaules kausa kvalifikācijas turnīru, sestajā minūtē guva Matiass Olesens, 30.minūtē ar 11 metru soda sitienu - Žersons Rodrigešs, bet 55.minūtē bumbu savos vārtos raidīja Nihads Mujakičs.

Mača kompensācijas laika ceturtajā minūtē viesiem izdevās vienus vārtus atgūt, Renato Gojkovičam pēc stūra sitiena no vārtsarga laukuma ar galvu raidot bumbu vārtu kreisajā pusē, taču jau minūti vēlāk savus otros vārtus spēlē guva Rodrigešs.

Pēc deviņām kārtām 27 punktus ir sakrājusi Portugāle, 19 punkti ir Slovākijai, 14 - Luksemburgai, desmit - Islandei, deviņi - Bosnijai un Hercegovinai, bet Lihtenšteina ir bez punktiem.

Finālturnīrā iekļūst desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki 2024.gada martā tiks noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu "play-off" spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024.gada 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.

Bez Vācijas vietu finālturnīrā jau nodrošinājusi arī Beļģija, Francija, Portugāle, Spānija, Anglija, Skotija, Turcija, Slovākija, Ungārija un Austrija.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.