Video Vasiļjevs dalību Osakas "Grand Prix" sacensībās noslēdz septītajā vietā

Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs
Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs Foto: AP/Scanpix

Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs sestdien Osakā, startējot savās sezonas otrajās "Grand Prix" sacensībās, ierindojās septītajā pozīcijā.

Vasiļjevs izvēles programmas sākumā piedzīvoja nelielu kritienu, taču ātri vien piecēlās kājās, turpinājumā pieļaujot vēl pāris kļūdas līdz slidojuma beigām. Viņš saņēma 58,62 punktus par tehniskajiem elementiem un 82,19 punktu par programmas komponentēm, bet viens punkts latvietim tika atņemts, kopā tiekot pie 139,81 punkta.

Izvēles programmā labāko rezultātu sasniedza japānis Šoma Uno, kurš tika pie 186,35 punktiem. Otrais labākais rezultāts padevās viņa tautietim Jumam Kagijamam (182,88 punkti), kamēr labāko trijnieku izvēles programmā noslēdza šveicietis Lukass Bričgi ar 168,18 punktiem. Vasiļjevam padevās devītais labākais rezultāts izvēles programmā.

Summā pirmo vietu "Grand Prix" sacensībās ieņēma Kagijama, kurš sasniedza augstāko rezultātu īsajā programmā, bet summā tika pie 288,39 punktiem. Otro vietu ar 286,55 punktiem izcīnīja Uno, bet trešajā pozīcijā ierindojās Birčgi ar 254,60 punktiem.

Vasiļjevs ar summā sakrātiem 221,95 punktiem ierindojās septītajā pozīcijā 12 daiļslidotāju konkurencē.

Piektdien pēc īsās programmas Latvijas daiļslidotājs ar 82,14 punktiem bija piektajā pozīcijā.

Savas sezonas pirmās sacensības, kas norisinājās ASV, Vasiļjevs noslēdza devītajā pozīcijā. Katrs sportists drīkst piedalīties divos posmos.

Šajā sezonā notiek seši "Grand Prix" posmi un finālposms, kas iecerēts no 7. līdz 10.decembrim Pekinā. Finālposmam kvalificēsies seši labākie daiļslidotāji.

Pagājušajā sezonā Vasiļjevs "Grand Prix" sacensībās, startējot divos posmos, ieņēma otro un desmito vietu, Eiropas čempionātā izcīnīja piekto vietu un pasaules čempionātu noslēdza 13.pozīcijā.