Mančestras "City" atspēlējas un izrauj uzvaru pār "Leipzig"

Ērlings Holanns
Ērlings Holanns Foto: AFP/SCANPIX

Iepriekšējās sezonas UEFA Čempionu līgas futbolā uzvarētāja Mančestras "City" otrdien piektās kārtas spēlē mājās atspēlēja divu vārtu deficītu un izrāva uzvaru 3:2 (0:2) pār "Leipzig".

Mančestras futbolisti apakšgrupā uzvarējuši visās piecās spēlēs un, tāpat kā "Leipzig", jau bija nodrošinājuši vietu izslēgšanas turnīrā.

Pirmie vārtus guva Leipcigas futbolisti pēc tam, kad 13. minūtē vārtsargs Janis Blasvihs tālu ieraidīja bumbu spēlē, ko uztvēra Luī Opendā, beļģim netraucētam izmantojot savu iespēju. Spēles 34. minūtē pēc vēl vienas mājinieku zaudētas bumbas aizsardzībā Opendā atkal bija izdevība izgājienā un viņš nostiprināja "Leipzig" vadību.

Otrajā puslaikā pēc nospēlētām desmit minūtēm teicamā pozīcijā tika Ērlings Holanns, kurš vienus vārtus atguva. Puslaika vidū, 70. minūtē, 2:2 panāca Fils Foudens, kurš teicami uztvēra kādreizējā Leipcigas futbolista Joško Gvardiola piespēli un raidīja bumbu tīklā.

Spēles 76. minūtē bumbu vārtos iesita nule kā uz maiņu nākušais Fabiu Karvaļu, taču aizmugures situācijas dēļ Leipcigas komanda neatguva vadību.

Turpretī "City" savu iespēju izmantoja, 87. minūtē pēc Foudena piespēles uzvaras vārtus gūstot Huljanam Alvaresam.

Otrā grupas spēlē Bernes "Young Boys" mājās ar 2:0 (2:0) pārspēja Belgradas "Crvena Zvezda".

Bernes futbolisti vadībā izvirzījās astotajā minūtē, kad pēc stūra sitiena bumbu savos vārtos ieraidīja Kosta Nedeļkovičs. Vadību mājinieki nostiprināja 29. minūtē, Levinam Blūmam izpildot sitienu no distances soda laukumā.

G apakšgrupā piecās spēlēs maksimālos 15 punktus iekrājusi Mančestras komanda, deviņi punkti ir Leipcigas klubam, četri - Bernes vienībai, bet viens - Belgradas futbolistiem.

Čempionu līgas pamatturnīrā spēlē 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā. Čempionu līgas fināls 2024. gada 1. jūnijā notiks Vemblija stadionā Londonā.

Pagājušajā sezonā par Čempionu līgas uzvarētājiem kļuva Mančestras "City", kas Stambulā ar 1:0 pārspēja Itālijas klubu Milānas "Inter", pirmo reizi uzvarot šajās sacensībās.