Balcers gūst vārtus uzvarētā NL spēlē

Rūdolfs Balcers
Rūdolfs Balcers Foto: ZSC Lions/Facebook

Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers sestdien guva vārtus Šveices augstākās hokeja līgas (NL) spēlē un sekmēja Cīrihes "Lions" komandas uzvaru.

"Lions" savā laukumā ar rezultātu 4:2 (3:0, 1:0, 0:2) guva virsroku pār Ženēvas "Servette" hokejistiem.

Spēles 12. minūtē Balcers pie zilās līnijas saņēma ripu un pēc ieslidošanas zonā izpildīja precīzu metienu, panākdams 3:0. Latviešu uzbrucējs šajā cīņā uz ledus bija 17 minūtes un 11 sekundes, kuru laikā vienreiz meta pa vārtiem, iekrāja divas soda minūtes un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Šajā sezonā Balcers 27 spēlēs guvis 13 vārtus un atdevis astoņas rezultatīvas piespēles. 21 punkts ir trešais labākais rādītājs komandā un 16. visā līgā.

Citā spēlē uzbrucējs Ronalds Ķēniņš atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, kamēr "Lausanne" mājās ar 4:1 (0:1, 3:0, 1:0) pārspēja "Lugano".

Spēles 35. minūtē Ķēniņš piedalījās uzbrukumā, kurā lozannieši panāca 3:1. Uz ledus pavadītajās 14 minūtēs un 41 sekundē latvietis vienreiz meta pa vārtiem un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

"Lausanne" vārtsargs Ivars Punnenovs bija rezervē, bet Kevins Paše tika galā ar 34 no 35 pretinieku mestajām ripām. Lugāno vienībā uzbrucējs Roberts Cjunskis spēlēja divas minūtes un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Citā mačā starp divu latviešu uzbrucēju pārstāvētajām komandām Oskars Lapinskis kopā ar Langnavas "Tigers" ar 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) uzvarēja "Biel-Bienne" ar Rihardu Bukartu ierindā. Lapinskis 12 minūtēs un 29 sekundēs izdarīja divus metienus pa vārtiem, bet Bukartam 17 minūtēs un 49 sekundēs bija pieci raidījumu pa vārtiem, abiem latviešiem katram bloķējot pa metienam un tiekot pie neitrāla lietderības koeficienta.

Šosezon laukumā joprojām nav devies savainojumu ārstējošais uzbrucējs Deniss Smirnovs, kura pārstāvētā "Kloten" mājās ar 2:3 (0:0, 0:1, 2:1, 0:1) papildlaikā zaudēja "Ajoie".

"Lions" ar 58 punktiem 27 spēlēs ir pirmā, "Lausanne" ar 52 punktiem 29 mačos ieņem ceturto vietu, "Lugano" ar 44 punktiem 28 dueļos ir sestā, Langanvas "Tigers" ar 41 punktu 28 cīņās - septītā, "Biel-Bienne" ar 31 punktu 27 mačos ieņem 11.vietu, bet "Kloten" ar 31 punktu 28 cīņās - 12.vietu 14 komandu konkurencē.

Iepriekšējā sezonā par Šveices čempioni kļuva Ženēvas "Servette", kas finālsērijā ar 4-3 pieveica "Biel-Bienne".