Noskaties Embīdam sezonas rezultatīvākā spēle; "Mavericks" svin uzvaru ar 50 punktu pārsvaru

Džoels Embīds
Džoels Embīds Foto: Reuters/ScanPix

Džoels Embīds trešdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē guva 50 punktus Filadelfijas "76ers" komandas uzvarā pār Vašingtonas "Wizards".

Filadelfijas basketbolisti pretinieku laukumā uzvarēja ar rezultātu 131:126 (25:29, 35:33, 39:33, 32:31).

Embīds 50 punktu robežu sasniedza sesto reizi karjerā un pirmo reizi šajā sezonā. Viņa rekords ir 2022. gada 13. novembrī mačā ar Jūtas "Jazz" gūtie 59 punkti.

Iepriekšējās sezonas vērtīgākais spēlētājs Embīds trešdienas mačā realizēja 19 no 24 metieniem no spēles un 11 no 13 soda metieniem. Viņam bija arī 13 atlēkušās bumbas, septiņas rezultatīvas piespēles un sešas kļūdas.

Vēl uzvarētājiem 26 punktus un septiņas rezultatīvas piespēles pievienoja Tairīss Maksijs, bet 18 punkti bija De'Antonijam Meltonam.

"Wizards" komandā 23 punktus guva Džordans Pūls un ar 20 punktiem piebalsoja Taiss Džounss.

Citā spēlē ar "triple-double" jau pirmajā puslaikā izcēlās Luka Dončičs, kura pārstāvētā Dalasas "Mavericks" mājās uzvarēja Jūtas "Jazz" ar rezultātu 147:97 (40:29, 34:22, 35:23, 38:23).

Laukumā pavadot trīs ceturtdaļas, Dončičs guva 40 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un atdeva desmit rezultatīvas piespēles. Slovēnim karjerā ir 60 "triple-double" - par vienu vairāk nekā Lerijam Bērdam - un tagad viņš šajā statistikas rādītājā ir devītais visu laiku labākais.

Rezultatīvi mājiniekiem spēlēja arī Kairijs Ērvings, kurš guva 26 punktus, bet pretiniekiem 21 punktu iemeta Očajs Agbadži.

Tikmēr Desmonds Beins laboja karjeras rekordu un guva 49 punktus, 32 no tiem otrajā puslaikā, kamēr Memfisas "Grizzlies" viesos ar rezultātu 116:102 (31:29, 21:27, 30:28, 34:18) uzvarēja Detroitas "Pistons".

Beins savu rezultativitātes rekordu laboja par 11 punktiem, realizējot 19 no 31 metiena no spēles. Viņam ar 24 punktiem piebalsoja Džerens Džeksons, bet pretiniekiem 22 punktus guva Bojans Bogdanovičs.

"Pistons" piedzīvojusi jau 18 zaudējumus pēc kārtas, kas ir garākā neveiksmju josla pēdējo trīs sezonu laikā.

Līgas līdervienība Minesotas "Timberwolves" savā laukumā ar rezultātu 102:94 (25:22, 21:31, 25:18, 31:23) pieveica Sanantonio "Spurs".

No 14 līdz 18 punktiem guva pieci mājinieku basketbolisti, Rūdijam Gobēram izceļoties ar 16 punktiem un 20 atlēkušajām bumbām. Pretinieku rindās viņa tautietis šī gada drafta pirmais numurs Viktors Vembanjama guva 12 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, 22 punkti bija Devinam Vaselam, bet 21+10 - Keldonam Džonsonam.

NBA regulārajā čempionāta komandas līdz 14. aprīlim aizvadīs 82 mačus, sezonas pirmajos mēnešos cīnoties arī par NBA kausu.