Graudiņa/Samoilova sezonas finālturnīrā trīs spēlēs cieš trīs zaudējumus

Latvijas pludmales volejboliste Tīna Graudiņa
Latvijas pludmales volejboliste Tīna Graudiņa Foto: FIVB

Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova ceturtdien Katarā piedzīvoja divus zaudējumus trīs setu cīņās pludmales volejbola profesionālās tūres (BPT) finālturnīra spēlēs. Pirms tam trešdien turnīra pirmajā spēlē Latvijas pāris arī cieta zaudējumu.

Graudiņa un Samoilova, kuras turnīrā piedalās ar īpašo ielūgumu un ir izsētas ar 10.numuru, A grupas otrajā spēlē ar 1-2 (14:21, 21:16, 10:15) piekāpās kanādietēm Melisai Hjūmenai-Peredesai un Brendijai Vilkersonei (5.)

Pēc neveiksmīga pirmā seta noslēguma, kurā Kanādas duets tika pie pārliecinoša septiņu punktu pārsvara, arī otrā seta ievadā kanādietes izvirzījās vadībā ar 4:1, taču latvietes panāca neizšķirtu 5:5.

Otrā seta turpinājumā Latvijas duetam izdevās iekrāt +4 (17:13) un izcīnīt uzvaru otrajā setā ar 21:16.

Izšķirošā seta sākumā Graudiņa/Samoilova izvirzījās vadībā ar 4:1, tomēr kanādietēm izdevās izlīdzināt rezultātu un pārņemt vadību (8:6). Kanādas duets turpinājumā tikai palielināja pārsvaru un tika pie panākuma trešajā setā ar 15:10.

Otrā ceturtdienas cīņā Latvijas duets ar 1-2 (21:16, 15:21, 6:15) piekāpās Vācijas pludmales volejbolistēm Svenjai Millerei un Sinjai Tilmanei (8.).

Pēc līdzīga spēles sākuma latvietes panāca 12:8 pārsvaru un svinēja pārliecinošu uzvaru ar 21:16.

Otrajā setā pēc vadības ar 5:4 Latvijas duets nonāca zaudētājos ar 5:7 un 7:13, setu zaudējot ar 15:21.

Trešajā setā pēc 2:2 vācietes pārņēma vadību un svinēja uzvaru setā ar 15:6.

Vācietes vairāk punktu guva uzbrukumā (32:25) un blokā (5:0), bet Latvijas duets - ar pretinieču kļūdām (12:10), abiem duetiem pa pieciem punktiem gūstot ar servi.

Latvijas komandā 17 punktus guva Graudiņa, 13 no tiem - uzbrukumā, četrus - ar servi, kā arī pieļāva deviņas kļūdas. Samoilova sakrāja 13 punktus, 12 gūstot uzbrukumā, vienu - ar servi, kā arī 11 reizes kļūdoties.

Pretiniecēm 26 punktus guva Millere un 16 - Tilmane.

Jau ziņots, ka trešdien Latvijas pāris finālturnīru sāka ar zaudējumu pasaules ranga līderēm, ar 1-2 (13:21, 21:12, 9:15) piekāpjoties brazīlietēm Eduardai Lizboai un Anai Patrisijai Silvai, kuras sacensībās ir izliktas ar pirmo numuru.

Savukārt kanādietes pirmajā spēlē ar 2-0 (23:21, 21:16) uzvarēja ASV duetu Kelliju Čenu un Sāru Hjūzu (4.), kamēr vācietes ar 2-1 (17:21, 22:20, 15:13) pārspēja amerikānietes un ar 0-2 (16:21, 22:24) zaudēja Brazīlijas duetam.

Piektdien noslēdzošajā A grupas spēlē Graudiņa/Samoilova tiksies ar amerikānietēm Čenu un Hjūzu.

Divās grupās pa piecām komandām dueti cīnās par trim pirmajām vietām grupā, sešām komandām turpinot cīņu "play-off" turnīrā.

Janvārī 2022.gada finālturnīrā Graudiņa/Samoilova cieta zaudējumu ceturtdaļfinālā.

Sacensības Dohā notiks no 6. līdz 10.decembrim.