Pasaules Vieglatlētikas savienība sola nepieļaut agresorvalstu sportistu dalību Parīzes OS

LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
Krievijas karoga simbolika
Krievijas karoga simbolika Foto: Reuters/Scanpix

Pasaules Vieglatlētikas savienība ("World Athletics") neļaus Krievijas un Baltkrievijas sportistiem startēt 2024.gada Parīzes olimpiskajās spēlēs arī neitrālo atlētu statusā, piektdien paziņoja organizācijas prezidents Sebastians Ko.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piektdien atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem.

"Pozīcija, kuru pieņēmām, nav mainījusies. To pieņēma "World Athletics" Padome ar izpildkomitejas atbalstu. Ar savu pozīciju esam pieņēmuši lēmumu, ka nebūs neitrālo atlētu," teica Ko.

Šobrīd šādā statusā olimpiskajām spēlēm kvalificējušies 11 sportisti - astoņi no Krievijas un trīs no Baltkrievijas.

SOK priekšnosacījumi šādiem sportistiem ir tādi paši kā martā publicētajām rekomendācijām starptautiskajām sporta veidu federācijām un sacensību rīkotājiem. Tajās teikts, ka sportisti sacensībās var piedalīties tikai kā individuāli pārstāvji, nevis kā komandu dalībnieki.

Sportisti un apkalpojošais personāls, kas aktīvi atbalsta Krievijas karadarbību Ukrainā, nedrīkst piedalīties sacensībās. Tāpat startēt nedrīkst sportisti un sacensībās piedalīties apkalpojošā personāla pārstāvji, kuri ir Krievijas vai Baltkrievijas spēka struktūru darbinieki.

Sportistiem jāatbilst arī starptautisko federāciju antidopinga noteikumiem, kā arī šo valstu karogi, himnas un nacionālie simboli netiks demonstrēti sacensību laikā.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu