IZM un Čakša nosoda SOK lēmumu ļaut agresorvalstu sportistiem piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs

CopyDraugiem X Whatsapp
Anda Čakša
Anda Čakša Foto: Zane Bitere/LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un ministre Anda Čakša (JV) nosoda Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu ļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties neitrālu sportistu statusā, liecina IZM un ministres paziņojumi tviterī.

IZM norāda, ka šāds lēmums ir nepieņemams, kamēr Eiropā turpinās nežēlīgs karš. Latvija intensīvi konsultējas ar Ukrainu un sabiedrotajiem un rīcība sekos, sola par sporta nozari atbildīgā ministrija.

Čakša nosoda SOK lēmumu, jo tas aptraipa sportistus un sporta augstāko mērķi, kas ir godīga cīņa. "Tāpēc darīsim visu, lai panāktu taisnību ukraiņu un visu sportistu vārdā, kas pelnījuši olimpiskās spēles, kas godā cilvēku sasniegumus un ir brīvas no politikas un agresijas," vēsta ministre.

Arī Latvijas Basketbola savienība (LBS) paziņojumā pauž nosodījumu SOK lēmumam, dēvējot to par ''nelietīgu''. LBS atzīmē, ka kopš kara sākuma Ukrainā bijusi pirmā no Latvijas sporta organizācijām, kas nosodījusi agresorvalsti. Savienība ir sniegusi neatslābstošu atbalstu un palīdzību Ukrainas basketbolam, veidojot koalīcijas ar citām valstīm, paužot stingru nostāju dažādos forumos un FIBA sanāksmēs, akcentē LBS.

SOK piektdien atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem. Patlaban neitrālu sportistu statusā olimpiskajām spēlēm kvalificējušies 11 sportisti - astoņi no Krievijas un trīs no Baltkrievijas.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu