Video Merzļikins atvaira 43 metienus, "Blue Jackets" izcīna uzvaru papildlaikā

Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins
Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins Foto: Reuters/Scanpix

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien atvairīja 43 metienus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, kurā Kolumbusas "Blue Jackets" komanda guva uzvaru.

"Blue Jackets" viesos ar rezultātu 6:5 (2:0, 3:0, 0:5, 1:0) papildlaikā pārspēja Toronto "Maple Leafs" komandu, kas trešajā periodā atspēlējās no 0:5.

Merzļikins tika galā ar 43 no 48 pretinieku metieniem, atvairot 89,6% raidījumu. Piecas ripas viņš ielaida trešajā periodā.

Latvijas vārtsargam šī bija atgriešanās laukumā pēc slimošanas, kuras dēļ viņš nepiedalījās iepriekšējās trīs spēlēs.

Uzvarētāju labā Kents Džonsons guva divus vārtus un veica rezultatīvu piespēli (2+1), bet ar 1+1 izcēlās Džastins Denforts un Jegors Čiņakovs.

"Blue Jackets" pirmos vārtus šajā mačā guva Patriks Laine, kurš otrajā trešdaļā atstāja laukumu ķermeņa augšdaļas traumas dēļ.

Par mača pirmo zvaigzni jeb labāko spēlētāju atzina Džonsonu, kurš guva uzvaras vārtus papildlaikā.

"Maple Leafs" rindās Ostons Metjūss izcēlās ar 2+1, bet ar 1+2 atzīmējās Mičels Mārners.

Toronto komandas vārtsargs Iļja Samsonovs atvairīja 29 no 35 metieniem (82,9%).

"Blue Jackets" ar 25 punktiem 31 spēlē ieņem pirmspēdējo jeb 15. vietu Austrumu konferencē.

Savukārt "Maple Leafs" ar 36 punktiem 27 mačos ierindojas trešajā pozīcijā Austrumu konferencē, atpaliekot no Ņujorkas "Rangers" (39 punkti) un Bostonas "Bruins" (40).