"Rīgas Zeļļi", "Ogre" un "Valmiera Glass"/ViA" iekļūst Latvijas kausa ceturtdaļfinālā

Basketbola klubs "Rīgas Zeļļi" spēlētājs Francis Lācis
Basketbola klubs "Rīgas Zeļļi" spēlētājs Francis Lācis Foto: Evija Trifanova/LETA

"Rīgas Zeļļi", "Ogre" un "Valmiera Glass"/Vidzemes Augstskola" komandas sestdien iekļuva "Užavas" Latvijas kausa basketbolā ceturtdaļfinālā.

Trešās kārtas atbildes spēlē "Rīgas Zeļļi" Cēsu sporta skolā ar 90:73 (20:14, 25:23, 18:13, 27:23) pieveica RSU/"VEF Rīga", divu maču summā uzvarot ar 182:133.

Uzvarētājiem 18 punktus un 11 atlēkušās bumbas sakrāja Francis Gustavs Lācis, 16 punktus un 11 rezultatīvas piespēles sakrāja Toms Skuja, Uģis Pinete un piecas pārķertas bumbas - Uģis Pinete, bet pa 11 punktiem guva Markuss Mamajs un George Nacvlišvili, kura kontā arī piecas atlēkušās bumbas.

RSU/"VEF Rīga" vienībā 15 punktus un deviņas atlēkušās bumbas sakrāja Pēteris Salmiņš, 14 punktus guva Rihards Ginters, bet pa 12 punktiem - Dāvis Matīss Žilde, Rihards Ozoliņš un Pēteris Pinnis, kura kontā arī deviņas atlēkušās bumbas.

"Rīgas Zeļļi" ceturtdaļfinālā tiksies ar "Valmiera Glass"/Vidzemes Augstskolu", kas mājās ar 120:74 (31:19, 24:13, 33:24, 32:18) apspēlēja "Kandava"/"Anzāģe" basketbolistus un summā bija pārāka ar 219:153.

Valmieriešiem Kristofers Karlsons guva 24 punktus, izcīnīja desmit atlēkušās bumbas un atdeva deviņas rezultatīvas piespēles, Šons Seneka Naits guva 22 punktus, Pauls Miglinieks - 17, bet 12 - Marošs Zeližnāks.

Pretiniekiem spēlējot ar astoņiem basketbolistiem sastāvā, 27 punktus guva Nikolajs Zotovs un 16 pievienoja Kārlis Bērziņš.

"Ogre" savā laukumā ar 138:60 (28:16, 33:17, 46:18, 31:9) sagrāva "Cēsis"/"Cēsu sporta skola" vienību, divu maču summā uzvarot ar 222:120.

Ogrēniešiem 26 punktus, kā arī pa septiņām atlēkušajām bumbām un rezultatīvām piespēlēm sakrāja Matīss Kulačkovskis, 25 punktus un piecas atlēkušās bumbas - Kārlis Apsītis, 20 punktus un septiņas rezultatīvas piespēles - Naidžels Džonsons, 18 punktus un 11 atlēkušās bumbas - Endrū Korams, 17 punktus guva Gustavs Kārlis Kampuss, 11 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Mats Juciks, bet astoņus punktus, 14 atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles - Kristaps Dārgais.

Viesiem 25 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Jānis Dumburs, bet pa 12 punktiem guva Reinis Rudzītis un Toms Kohanovs, kura kontā arī piecas atlēkušās bumbas.

Svētdien "Ventspils" plkst.14 Olimpiskajā centrā "Ventspils" mēros spēkus ar "Gulbenes Buki"/BJSS vienību, bet plkst.17 "Liepāja" Liepājas Olimpiskajā centrā cīnīsies ar "Salaspils Sporta skolas" vienību, šī dueļa uzvarētājiem ceturtdaļfinālā tiekoties ar "Ogri". Pirmajā cīņā "Liepāja" uzvarēja ar 92:52.

Spēļu tiešraides plānotas "YouTube" kanālā "Latvijas Basketbola savienība".

Ceturtdaļfinālā jau iepriekš bija iekļuvusi "Latvijas Universitāte" (LU), kas divu maču summā ar 211:130 uzvarēja "Tukums"/TSS komandu.

LU ceturtdaļfinālā tiksies ar "Ventspils" un "Gulbenes Buki"/BJSS dueļa uzvarētājiem. Pirmajā spēlē "Ventspils" uzvarēja ar 89:69.

Ceturtajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā seši trešās kārtas dueļu uzvarētāji izveidos trīs pārus, noskaidrojot trīs pusfinālistus. Pusfinālā trijiem ceturtdaļfināla uzvarētājiem pievienosies FIBA Čempionu līgā startējošā "VEF Rīga".

Pagājušajā sezonā "VEF Rīga" otro reizi pēc kārtas uzvarēja Latvijas kausā, finālā ar 87:66 pārspējot "Liepāju".

Latvijas kausa izcīņa vīriešu komandām 2021.gadā atsākās pēc 27 gadu pārtraukuma.