Mančestras "City" kļūst par "Fluminense" pretinieci FIFA Klubu pasaules kausa finālā

Anglijas futbola klubs Mančestras "City" otrdien Džidā sasniedza Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Klubu pasaules kausa finālu, kurā stāsies pretī Brazīlijas vienībai "Fluminense".

"City" pusfinālā ar rezultātu 3:0 (1:0) uzvarēja Japānas klubu Saitamas "Urawa Red Diamonds".

Pirmā puslaika kompensācijas laikā "City" izvirzījās vadībā pēc tam, kad bumba rikošetā trāpīja Saitamas vienības spēlētājam Mariusam Heibrotenam un nonāca Āzijas čempionvienības vārtos.

Otrajā puslaikā pēc nepilnām septiņām minūtēm "City" pārsvaru dubultoja Mateo Kovačičs, bet vēl septiņas minūtes vēlāk bumbu pretinieku vārtos nogādāja Bernardu Silva, panākot 3:0.

Mančestras vienībai trešo spēli pēc kārtas kājas savainojuma dēļ nevarēja palīdzēt Ērlings Holanns. Tāpat laukumā nedevās Kevins de Bruine, kurš tikai pirmdien atgriezās komandas treniņos.

Fināls un mačs par trešo vietu, kurā spēkosies Saitamas komanda un Ēģiptes komanda "Al Ahly", paredzēti 22. decembrī.

Šogad futbolisti par FIFA Klubu pasaules kausu cīnās 20. reizi.

Turnīra titulētākais klubs ar piecām uzvarām ir Madrides "Real" no Spānijas, kas uzvarēja arī iepriekšējā turnīrā, finālā ar 5:3 sakaujot Rijādas "Al Hilal".

FIFA Klubu pasaules kauss, kurā piedalās turnīra rīkotāja un sešas konfederāciju čempiones, tiek izcīnīts kopš 2000. gada. Plānots, ka nākamajā FIFA Klubu pasaules kausā būs plašāka komandu pārstāvniecība.