Latvijas kamaniņu braucēji Nāciju kausā izcīna četras godalgas

Piektdien norisinājās kvalifikācijas sacensības Pasaules kausa trešajam posmam Vinterbergas ledus trasē. Par vietu pamatsacensībās cīnījās Gints Bērziņš, Kaspars Rinks, Marta Robežniece/Kitija Bogdanova, Anda Upīte/Zane Kaluma, Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs, Frančeska Bona un Zane Kaluma, kura startēja bez iespējas kvalificēties pamatsacensībām.

Pārējie sportisti – Elīna Ieva Vītola, Kendija Aparjode, Sigita Bērziņa, Kristers Aparjods, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna – ir izcīnījuši vietu stiprāko grupā pēc iegūtajiem punktiem pēdējos trijos Pasaules kausa posmos.

Vīriešu konkurencē uzvaru izcīnīja Kaspars Rinks, kurš startā uzrādīju 12. labāko laiku, bet finišēja 53,011 sekundē. Latvietim piekāpjoties vien par 0,001 sekundi, otrajā vietā ukrainis Andrijs Mandzijs (Andriy Mandziy).

Savukārt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Gints Bērziņš [+0,126].

Sieviešu konkurencē labāko rezultātu no latvietēm uzrādīja Frančeska Bona, izcīnot septīto vietu [+0,464]. Savukārt Zanei Kalumai 12. pozīcija [+0,868]. Uzvara Nāciju kausā austrietei Hannai Prokai (Hannah Prock) [56,609].

Sudrabs Itālijas sportistei Sandrai Robačerei (Sandra Robatscher) [+0,084], bet bronza – kanādietei Emberlijai Susko (Embyr-Lee Susko) [+0,249].

Vīriešu divvietīgo ekipāžu konkurencē juniori Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs izcīnīja sesto vietu, pirmās vietas ieguvējiem – vāciešiem Moricam Jegeram/ Valentīnam Štojtem (Moritz Jaeger/ Valentin Steudte) – piekāpjoties par +0,462 sekundēm. Otrajā vietā vēl viens Vācijas duets – Makss Ričards Evalds/Jākobs Janušs (Max Richard Ewald/ Jakob Jannusch) [+0,222]. Savukārt bronza amerikāņu ekipāžai Danam Viliamam Kellogam/Frankam Ike (Dana William Kellogg/ Frank Ike) [+0,238].

Sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē Anda Upīte/Zane Kaluma izcīnīja zeltu, par 0,062 sekundēm pārspējot komandas biedres Martu Robežnieci/Kitiju Bogdanovu. Savukārt bronza Vācijas sportistēm Elisai Marijai Storčai/Paulņei Patzai (Elisa-Marie Storch/ Pauline Patz).