Video "Australian Open" noskaidroti vīriešu vienspēļu ceturtdaļfinālisti

Spānijas tenisists Karloss Alkarass
Spānijas tenisists Karloss Alkarass Foto: Reuters/Scanpix

Melburnā notiekošajā sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā "Australian Open" noskaidroti astoņi tenisisti, kuri iekļuvuši ceturtdaļfinālā.

Pasaules otrā rakete spānis Karloss Alkarass (ATP 2.) pirmdien astotdaļfinālā ar rezultātu 6-4, 6-4, 6-0 pārspēja Serbijas tenisistu Miomiru Kecmanoviču (ATP 60.).

20 gadus vecais Alkarass šajā duelī guva 43 punktus ar "winners" sitieniem, kamēr pretinieks atbildēja ar tikai 14 sekmīgiem uzbrukuma sitieniem.

Turnīra ceturtdaļfinālā Alkarass spēkosies ar Vācijas pārstāvi Aleksandru Zverevu (ATP 6.), kurš pirmdien astotdaļfinālā pārspēja britu Kameronu Noriju (ATP 22.).

Zverevs pārspēja Noriju grūtā cīņā, kas ilga četras stundas – ar rezultātu 7-5, 3-6, 6-3, 4-6 un 7-6 (10:3).

Kopumā septiņas reizes Alkarass vienspēlēs laukumā ticies ar Zverevu. Spānis uzvarējis trīs dueļus, divus no tiem pagājušajā gadā.

Ceturtdaļfinālā iekļuvis arī Krievijas tenisists Daniils Medvedevs (ATP 2.), kurš astotdaļfinālā ar 6-3, 7-6 (7:4), 5-7, 6-1 uzveica portugāli Nunu Boržisu (ATP 69.).

Medvedevs ceturtdaļfinālā cīnīsies pret Polijas tenisistu Hubertu Hurkaču (ATP 9.), kurš astotdaļfinālā ar 7-6 (8:6), 7-6 (7:3), 6-4 pārspēja Francijas pārstāvi Arturu Kazo (ATP 122.).

Otrdien ceturtdaļfinālos tiksies pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs ar amerikāni Teiloru Fricu (ATP 12.), bet Itālijas tenisists Janniks Sinners (ATP 4.) spēkosies ar krievu Andreju Rubļovu (ATP 5.).

Svētdien astotdaļfinālā Džokovičs ar 6-0, 6-0, 6-3 apspēlēja Francijas tenisistu Adrjēnu Mannarino (ATP 19.).

Džokovičs sasniedza ceturtdaļfinālu "Grand Slam" turnīrā 58.reizi karjerā, atkārtojot šveicietim Rodžeram Federeram piederošo rekordu. Spānim Rafaelam Nadalam izdevies to paveikt 47 reizes, kamēr amerikānis Džimijs Konorss karjeras laika "Grand Slam" turnīru ceturtdaļfinālos spēlēja 41 reizi.

Frics svētdien astotdaļfinālā ar 7-6 (7:3), 5-7, 6-3, 6-3 pārspēja Grieķijas pārstāvi Stefanu Cicipu (ATP 7.).

Savukārt Sinners astotdaļfinālā ar 6-4, 7-5, 6-3 uzvarēja krievu Karenu Kačanovu (ATP 15.), kamēr Rubļovs ar 6-4, 6-7 (5:7), 6-7 (4:7), 6-3, 6-0 guva panākumu pār Austrālijas pārstāvi Aleksu de Minoru (ATP 10.).