Video Porziņģa lielisko sniegumu aizēno potītes trauma. Savainojums neesot nopietns

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis
Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis Foto: AP/Scanpix

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis ceturtdien guva 19 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā, kurā viņa pārstāvētā Bostonas "Celtics" komanda izcīnīja uzvaru.

"Celtics" viesos ar rezultātu 143:110 (42:29, 35:35, 36:26, 30:20) uzveica Maiami "Heat".

Porziņģis laukumā pavadītajās 20 minūtēs un 37 sekundēs realizēja trīs no četriem tālmetieniem, trīs no pieciem divpunktu metieniem un visus četrus soda metienus. Viņa kontā arī četras atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, un viena piezīme.

Latvijas basketbolists šajā mačā sakrāja labāko +/- rādītāju +26. Proti, kamēr laukumā atradās Porziņģis, viesu komanda guva par 26 punktiem vairāk nekā mājiniece "Heat".

Nepilnas septiņas minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām Porziņģis pēc metiena bloķēšanas mēģinājuma neveiksmīgi piezemējās uz pretinieka kājas, tādējādi satraumējot savu kreiso potīti.

Porziņģis pēc mača norādīja, ka trauma nav nopietna, un vajadzības gadījumā viņš būtu varējis atgriezties laukumā, taču tobrīd "Celtics" atradās vadībā ar 22 punktu pārsvaru (98:76).

"Celtics" rindās rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Džeisons Teitams, 18 iemeta Džeilens Brauns, 17 pievienoja Džrū Holidejs, ar 16 atzīmējās Deriks Vaits.

"Heat" komandā pa 19 punktiem guva Bams Adebajo un Tailers Herro, bet Džimijs Batlers pievienoja 17.

Vien spēles sākumā "Heat" ieguva 2:0 vadību, taču mača turpinājumā "Celtics" dominēja, sasniedzot pat 34 punktu pārsvaru.

Bostonas vienība uzvarēja cīņu par atlēkušajām bumbām (47:31), kā arī ar izcilu precizitāti uzbruka grozam – no spēles kopumā 63,7% (51/80), trīspunktu metieni 55% (22/40), soda metieni 95% (19/20).

"Celtics" ar 35 uzvarām un 10 zaudējumiem ieņem pirmo vietu Austrumu konferencē, kur "Heat" ierindojas septītajā pozīcijā ar bilanci 24-21.