Video Porziņģis atgriežas laukumā, sakrāj "double-double" un sekmē "Celtics" uzvaru

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis triec bumbu grozā pāri pretiniekam Mailsam Tērneram Foto: AP/Scanpix

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis otrdien guva 17 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā, sekmējot Bostonas "Celtics" komandas uzvaru.

"Celtics" mājās ar rezultātu 129:124 (36:26, 45:40, 25:37, 23:21) uzveica Indiānas "Pacers" basketbolistus.

Porziņģis laukumā pavadīja 31 minūti un 23 sekundes, realizēja divus no sešiem tālmetieniem, četrus no 11 divpunktu metieniem un trīs no četriem soda metieniem.

Latvieša kontā arī 12 atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viens bloķēts metiens, četras kļūdas, piecas piezīmes un negatīvs +/- rādītājs -7.

Porziņģis potītes traumas dēļ nepiedalījās "Celtics" iepriekšējos divos mačos.

"Celtics" rindās rezultatīvākais ar 30 punktiem bija Džeisons Teitams, 25 pievienoja Džeilens Brauns, 24 iemeta Deriks Vaits, bet ar 17 atzīmējās Džrū Holidejs.

"Pacers" komandā 26 punktus guva Ārons Nesmits, kurš arī izcīnīja 12 atlēkušās bumbas un veica septiņas rezultatīvas piespēles. 23 punktus guva Paskāls Siakams, 17 iemeta Mailss Tērners, bet Tairīss Halibērtons atzīmējās ar 13 punktiem un 10 rezultatīvām piespēlēm.

"Celtics" ar 37 uzvarām un 11 zaudējumiem ieņem pirmo vietu Austrumu konferencē, kur "Pacers" ar bilanci 27-21 ierindojas sestajā pozīcijā.

Mača gaitā "Celtics" izdevās iegūt 20 punktu pārsvaru, taču tas tika pazaudēts trešajā ceturtdaļā, ka "Pacers" veica izrāvienu un starpību sadeldēja.

Bostonas vienība teicami uzbruka grozam no tālās distances, trāpot 17 no 36 trīspunktu metieniem (47,2%), tikmēr "Pacers" realizēja 12 no 39 (30,8%).