Video Latvijas telpu futbola izlasei Ogrē zaudējums pārbaudes spēlē

Latvijas telpu futbola izlase piektdien pārbaudes spēlē Ogrē ar 4:5 (2:3) zaudēja Kosovai.

Latvijas izlases labā trīs vārtus guva Edgars Tarakanovs, bet vienus - Germans Matjušenko.

Latvijas Futbola federācija (LFF) ziņo, ka pēc spēkos līdzvērtīgi aizvadīta spēles ievada Latvijas izlase pirmā puslaika vidū izvirzījās vadībā, kad pēc ātras saspēles Mika Babra piespēli vārtu guvumā pārvērta Tarakanovs.

Pēcāk vairākās epizodēs Latvijas izlases vārtos darbs bija vārtsargam Igoram Labutam, tomēr piecas minūtes pirms iešanas atpūtā mājiniekiem padevās vēl viena laba izspēle, kurā Matjušenko piespēli izmantoja Tarakanovs, gūstot savus otros vārtus mačā.

Puslaika izskaņā iniciatīva piederēja viesiem, kuri pēdējās minūtēs izvirzījās vadībā. Soda sitiena un stūra sitiena izspēle beidzās ar raidījumiem vārtu stūros, bet vēl reizi bumba atrada ceļu vārtos starp Labuta kājām.

Otrā puslaika sākumā Latvijas komandu glāba vārtu stabs, bet pēcāk rezultāts ātri vien kļuva neizšķirts, kad pēc individuālā reida pretinieku vārtsargu pārsteidza valstsvienības kapteinis Matjušenko - 3:3.

Vēl pēc brīža šķietami vienkāršā situācijā Latvijas izlase atkal nonāca iedzinējos, turpinājumā aktīvi mēģinot atspēlēties. Par spīti tam piecas minūtes pirms spēles beigām Kosovas komanda pretuzbrukumā savu pārsvaru dubultoja - 5:3.

Minūti pirms mača noslēguma ar sitienu vārtu tālajā stūrī savus trešos vārtus spēlē guva Tarakanovs, bet atlikušajā laikā panākt neizšķirtu mājiniekiem neizdevās.

Otrs mačs ar Kosovu Sporta arēnā "Ogre" notiks sestdien, plkst.16. Ieeja uz spēlēm skatītājiem ir bez maksas.

Sestdien plkst. 12.30 notiks pašmāju telpu futbola veterānu draudzības spēle, kas veltīta Latvijas telpu futbola valstsvienības 25 gadu pastāvēšanas jubilejai.

Kandidātos paredzētajām pārbaudes spēlēm ar Kosovas valstsvienību tika iekļauts arī izlases vārtsargu treneris Aigars Bondars, kā arī debitants Krists Krūmiņš. Latvijas izlases galvenais treneris Vasko Vujovičs pirms treniņnometnes Bondaru izlasē iekļāva gan kā vārtsargu, gan kā vārtsargu treneri.

Šīs Latvijas telpu futbola izlasei ir pirmās spēles 2024. gadā, turpinot gatavošanos 2026. gada Eiropas čempionāta finālturnīram Rīgā un Kauņā.

Pasaules rangā Latvijas telpu futbola izlase ieņem 74. vietu, bet Kosova atrodas 59. vietā.

Abas komandas iepriekš savā starpā nebija tikušās.

Iepriekš Latvijas telpu futbola izlase Ogrē tika aizvadījusi piecas Baltijas kausa izcīņas spēles 2008., 2010. un 2013. gadā, mačiem norisinoties Ogres novada sporta centrā.

Vasko Vujovičam izlasē palīdz treneris Guntis Apīnis un vārtsargu treneris Aigars Bondars.

Latvijas izlases kandidātu saraksts:

Vārtsargi: Artjoms Križanovskis, Aigars Bondars (abi - "RFS Futsal"), Igors Labuts ( "Riga");

Laukuma spēlētāji: Edgars Tarakanovs, Miks Babris, Andrejs Baklanovs, Ņikita Jelagovs, Artjoms Troickis, Germans Matjušenko, Artūrs Kuļešovs, Aleksandrs Kuļešovs, Toms Kristians Grīslis (visi - "RFS Futsal"), Jānis Pastars (Hojņices "Red Devils", Polija), Andžejs Mickēvičs, Matīss Babris, Vlads Rimkus (visi - "Riga"), Krists Krūmiņš ("Nikers").