Noskaties Girgensons izceļas ar vārtu guvumu "Sabres" uzvarā

Latvijas uzbrucējs Zemgus Girgensons trešdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda izcīnīja uzvaru.

"Sabres" viesos ar rezultātu 3:2 (0:1, 3:1, 0:0) uzvarēja Monreālas "Canadiens" vienību.

Mājiniekus pirmajā trešdaļā vadībā izvirzīja Ārbers Džekajs, taču otrā perioda ievadā Girgensons vārtu priekšā pielaboja komandas biedra Henri Jokiharju metienu un palīdzēja ripai nonākt "Canadiens" vārtos, panākot neizšķirtu 1:1.

Laukuma saimniekiem vajadzēja nedaudz vairāk kā divas minūtes, lai atgūtu vienu vārtu pārsvaru, precīzam esot Džeidenam Strablam. Trešdaļas turpinājumā "Sabres" hokejistiem izdevās gūt divus bezatbildes vārtus, kad vairākumu rezultatīvi noslēdza Džefs Skiners un mazākumā Monreālas vārtsargu pārspēja Alekss Taks, un pārņemt vadību ar 3:2.

Latvijas uzbrucējs šajā mačā uz ledus pavadīja 11 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā guva vārtus, vienreiz meta pa vārtiem, uzvarēja vienā no pieciem iemetieniem un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

"Sabres" vārtus sargāja Uko Peka Lūkonens, kurš atvairīja 29 metienus, kamēr otrā laukuma galā Samuels Montembo tika galā ar 20 ripām, kas tika mestas pa viņa sargātajiem vārtiem.

"Sabres" ar 54 punktiem 56 spēlēs ieņem 13. vietu Austrumu konferencē.