Latvijas kamaniņu braucējiem Nāciju kausā divas vietas uz goda pjedestāla

Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs piektdien Siguldā Nāciju kausa sacensībās finišēja otrajā vietā, Kaspars Rinks sasniedza trešo labāko laiku, bet Gints Bērziņš svinēja uzvaru kopvērtējumā.

Septiņu vīriešu ekipāžu sacensībās Baltgalvis/Jegorovs ar trešo labāko starta laiku finišēja otrajā vietā, uzvarētāju duetam no Slovākijas Tomāšs Vaverčāks/Matejs Zmijs piekāpjoties 0,126 sekundes.

Vaverčāks/Zmijs trasi veica 42,265 sekundēs, bet trešie bija Ķīnas sportisti Dzjubaji Saikeji/Hou Šuo (+0,181), visiem septiņiem duetiem iekļūstot Pasaules kausa pamatsacensībās.

Vīriešiem Rinks ar piekto labāko starta laiku sasniedza trešo labāko laiku finišā, trasi veikdams 48,410 sekundēs. Roberts Dreimanis ar 15. ātrāko starta laiku 20 sportistu sacensībās finišēja 13.vietā, trasi veicot 49,748 sekundēs un iekļūstot Pasaules kausa pamatsacensībās.

Uzvaru izcīnīja Vācijas sportists Timons Grankanjolo, kurš trasi veica 48,328 sekundēs, par divām sekundes simtdaļām apsteidzot Ukrainas sportistu Andriju Mandziju.

Sievietēm 17 sportistu konkurencē Zane Kaluma startā sasniedza labāko laiku, bet finišā - ceturto ātrāko laiku, uzvarētājai zaudējot 0,289 sekundes un kvalificējoties Pasaules kausa sacensībām.

Frančeska Bona, kura nepretendēja uz iekļūšanu Pasaules kausa posma sacensībās, ierindojās 12.vietā (+0,691).

Uzvarēja Itālijas sportiste Verena Hofere, kura trasi veica 41,872 sekundēs. Sudrabs tika amerikānietei Samerei Bričerei (+0,048), bet bronza - itālietei Ninai Cēgelerei (+0,284). Goda pjedestāls ir tāds pats kā Nāciju kausa sacensībās Siguldā pirms nedēļas.

Nāciju kauss ir kvalifikācijas sacensības Pasaules kausa devītajam posmam.

Kā ziņo Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF), Nāciju kausu kopvērtējumā vīriešu konkurencē ar izcīnītiem 515 punktiem uzvaru izcīnīja Gints Bērziņš.

Aiz latvieša ar 507 punktiem finišēja slovāks Jozefs Ninis, bet trešais ar 456 punktiem bija ukrainis Antons Dukačs.

Sieviešu divnieku kopvērtējumā uzvaru ar izcīnītiem 285 punktiem svinēja Anda Upīte/Zane Kaluma. Simts punktus mazāk sakrāja Marta Robežniece/Kitija Bogdanova, ierindojoties otrajā vietā, bet trešās ar 130 punktiem finišēja Vācijas sportistes Eliza Marī Štorha un Pauline Paca.

Par uzvarētāju sieviešu sacensībās kļuva Hofere, bet vīriešu divnieku sacensībās - Rumānijas ekipāža Vasile Marians Gitlans/Dariuss Lucians Šerbans.

Sestdien par godalgām cīnīsies sieviešu un vīriešu ekipāžas, bet sievietes un vīrieši vieniniekos pa vienam braucienam aizvadīs gan sestdien, gan svētdien. Svētdien notiks arī komandu stafete.

Tiešraidē sacensības atspoguļo televīzijas kanāls TV6.

Sacensībās ir pieteikušies startēt 126 sportisti no 16 valstīm

Latvijas kamaniņu sporta izlasi vieniniekos pārstāv 18 sportisti - Elīna Ieva Vītola, Sigita Bērziņa, Kendija Aparjode, Frančeska Bona, Kristers Aparjods, Gints Bērziņš, Kaspars Rinks, Roberts Dreimanis, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Eduards ŠevicsMikeļševics/Lūkass Krasts, Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs, Anda Upīte/Zane Kaluma un Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna.

Nāciju kausā par vietu Pasaules kausa pamatsacensībās cīnījās Rinks, Dreimanis, Kaluma un divnieks Baltgalvis/Jegorovs. Bona Nāciju kausā startēja bez iespējas kvalificēties Pasaules kausa sacensībām, jo sieviešu konkurencē valsti vieniniekos var pārstāvēt četras sportistes, bet ekipāžu sacensībās - trīs dueti.

Pasaules kausa pēdējā posma sacensības notiks sestdien un svētdien.