Video Girgensonam viens metiens pa vārtiem "Sabres" zaudējumā, Merzļikins nespēlē

Zemgus Girgensons ceturtdien vienreiz meta pa vārtiem Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda piedzīvoja zaudējumu.

"Sabres" viesos ar rezultātu 2:4 (1:2, 0:0, 1:2) zaudēja Nešvilas "Predators" vienībai.

Latvijas uzbrucējs šajā mačā uz ledus pavadīja 13 minūtes un 17 sekundes, kuru laikā izpelnījās divas soda minūtes, vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, uzvarēja astoņos no 12 iemetieniem un iekrāja negatīvu lietderības koeficientu -1.

Pirmās trešdaļas ievadā mājinieki izmantoja Girgensona noraidījumu un guva vārtus vairākumā, precīzam esot Filipam Fošberjam, uz ko "Sabres" vienība atbildēja ar gūtiem vārtiem minūti vēlāk, rezultātu izlīdzinot Bouenam Biramam.

Mača turpinājumā "Predators" guva trīs vārtus pēc kārtas, panākot 4:1. Pirmajā periodā vēl vienu vairākumu rezultatīvi noslēdza Lūks Evandželista, bet trešās trešdaļas sākumā ar divas reizes "Sabres" vārtsargu pārspēja Fošeberjs, tiekot pie "hat-trick".

Noslēdzošā perioda vidū otros Bufalo komandas vārtus guva Ouens Pauers, taču ar to bija par maz, lai tiktu pie uzvaras.

Ēriks Komrijs "Sabres" vārtos tika galā ar 20 metieniem, kamēr mājinieku vārtsargs Jūse Saross atvairīja 26 ripas.

"Sabres" ar 63 punktiem 64 spēlēs ieņem 13.vietu Austrumu konferencē un nākamo cīņu aizvadīs sestdien, savā laukumā uzņemot Edmontonas "Oilers".

Citā spēlē vārtsargs Elvis Merzļikins palika rezervē spēlē, kurā viņa Kolumbusas "Blue Jackets" komanda izcīnīja uzvaru.

"Blue Jackets" mājās ar rezultātu 4:2 (3:0, 0:1, 1:1) uzvarēja Edmontonas "Oilers" komandu.

Pirmajā trešdaļā 3:0 Kolumbusas komandas labā panāca Matjē Olivjē, Aleksandrs Nīlanders un Dmitrijs Voroņkovs.

Savukārt otrajā periodā Zeks Haimens guva pirmos "Oilers" vārtus, bet noslēdzošās trešdaļas vidū Korijs Perijs izcēlās ar precīzu metienu vairākumā un samazināja viesu deficītu līdz minimumam.

Pamatlaika pēdējā minūtē, raidot ripu tukšos vārtos, "Blue Jackets" divu vārtu pārsvaru atjaunoja Džeks Rosloviks.

Kolumbusas komandas vārtus sargāja Daņiils Tarasovs, kurš atvairīja 29 ripas, kamēr "Oilers" vārtos Kelvins Pikards tika galā ar 30 metieniem.

"Blue Jackets" ar 54 punktiem 63 spēlēs ieņem 15. vietu Austrumu konferencē un nākamo maču aizvadīs sestdien, uzņemot Nešvilas "Predators".

Vēl vienā spēlē Latvijas hokejista Teodora Bļugera pārstāvētā Vankūveras "Canucks" tika pie uzvaras, svinot trešo panākumu pēc kārtas.

"Canucks" izbraukumā ar rezultātu 3:1 (2:0, 1:1, 0:0) pārspēja Bļugera bijušo komandu Vegasas "Golden Knights", kas zaudēja ceturtajā spēlē pēc kārtas.

Bļugers šajā mačā spēlēja 13 minūtes un piecas sekundes, no kurām teju minūti uz ledus pavadīja mazākumā. Viņš atzīmējās statistikā ar diviem spēka paņēmieniem, vienu bloķētu metienu un uzvarēja septiņos no 11 iemetieniem, iekrājot negatīvu lietderības koeficientu -1.

Pirmās trešdaļas ievadā Vankūveras komandu izvirzīja vadībā Kvins Hjūzs, kurš noslēdza vairākumu ar precīzu metienu, bet vēl nepilnu minūti vēlāk pārsvaru dubultoja Filips di Džuzepe. Asistējot pirmajā vārtu guvumā, "Canucks" rindās Elīass Petešons nopelnīja savu 400. rezultativitātes punktu NHL karjerā.

Otrajā periodā pēc spēlētām nepilnām četrām minūtēm pirmos "Golden Knight" vārtus guva Maikls Amadio un samazināja laukuma saimnieku deficītu līdz minimumam, taču Konors Gārlends atjaunoja "Canucks" divu vārtu pārsvaru, ko viesi nosargāja līdz mača beigām.

Vankūveras komandas vārtus sargāja Tačers Demko, kurš atvairīja 27 metienus, kamēr otrā laukuma pusē Adins HIls tika galā ar 32 ripām.

"Canucks" ar 89 punktiem 65 spēlēs Rietumu konferences turnīra tabulā ieņem pirmo vietu un nākamo maču aizvadīs sestdien, savā laukumā uzņemot Vinipegas "Jets".