Noskaties Šteinberga metiens triumfē Top 10; apskatā iekļūst ari R.Kuruca piespēle

Latvijas basketbolists Mārcis Šteinbergs

Latvijas basketbolists Mārcis Šteinbergs, pateicoties pēdējo sekunžu uzvaras metienam, triumfējis Spānijas augstākās līgas (ACB) nedēļas Top 10 labāko momentu apskatā.

Šteinbergs sestdien Badalonā kaldināja Manrezas "Baxi" komandas uzvaru viesos ar 83:81 (29:16, 23:19, 6:24, 25:22) pret "Joventut".

22 gadus vecais Latvijas basketbolists spēles pēdējās sekundēs trāpīja tālmetienu, kaldinot vietu komandai uzvaru.

Šteinbergs laukumā pavadīja 20 minūtes, kuru laikā guva 12 punktus (2p. 2/2, 3p. 2/3, soda metieni 2/2).

Sestdien citā spēlē Artūra un Rodiona Kurucu pārstāvētā Mursijas UCAM svinēja uzvaru savā laukumā, pārspējot "Girona" ar 81:73 (21:19, 27:13, 18:23, 15:18).

Šajā mačā R.Kurucs izcēlās ar skaistu rezultatīvu piespēli, kas atzīt par aizvadītās nedēļas piekto skaistāko epizodi ACB līgā.

22 minūtēs R.Kurucs guva četrus punktus (2p. 2/5), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, veica trīs rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu metienu un pārtvēra vienu bumbu.

A.Kurucs guva trīs punktus (3p. 1/3), izcīnīja divas atlēkušās bumbas un veica vienu rezultatīvu piespēli nepilnās 12 minūtēs.

Savukārt svētdien Anžejs Pasečņiks izcēlās ar 11 punktiem (2p. 5/11, soda metieni 1/2) un deviņām bumbām zem groziem, palīdzot "Palencia" savā laukumā ar rezultātu 77:70 (18:8, 22:20, 22:23, 15:19) uzveikt Andoras "MoraBanc".

Citā spēlē svētdien Jāņa Strēlnieka un Jāņa Timmas pārstāvētā Santjago de Kampostelas "Obradoiro" mājās ar rezultātu 75:97 (20:27, 20:22, 18:20, 17:28) zaudēja ULEB Eirolīgā spēlējošajai "Valencia" vienībai.

Timma guva sešus punktus (2p. 1/4, 3p. 1/7, soda metieni 1/2), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un veica divas rezultatīvas piespēles, kā arī pārtvēra divas bumbas.

Strēlnieks atzīmējās ar četrām rezultatīvām piespēlēm, taču punktus neguva (2p. 0/1, 3p. 0/3).

UCAM ar 15 uzvarām 24 spēlēs ir piektā, "Baxi" ar 13 panākumiem ieņem devīto vietu, "Obradoiro" ar sešām uzvarām ierindojas 16.vietā, bet "Palencia" ar bilanci 5-19 ir pēdējā 18 vienību čempionātā.