Ābols un Zīle mirdz "play-off" mačos, komandām mainīgas sekmes

Latvijas hokeja uzbrucējs Rodrigo Ābols
Latvijas hokeja uzbrucējs Rodrigo Ābols Foto: Rögle BK (twitter.com)

Latvijas hokejists Rodrigo Ābols ceturtdien Kārlstadē guva vārtus un rezultatīvi piespēlēja Engelholmas "Rogle" uzvarā pirmajā Zviedrijas hokeja līgas (SHL) ceturtdaļfināla mačā.

"Rogle" izbraukumā ar 6:2 (0:1, 5:0, 1:1) pārspēja Kārlstades "Farjestad", sērijā panākot 1-0.

Ābols 33.minūtē guva vārtus mazākumā, bet 38 sekundes pirms otrās trešdaļas beigām vairākumā piespēlēja Līnusa Sandina vārtu guvumā.

Latvijas hokejists 16 minūtēs un 59 sekundēs laukumā trīsreiz meta pa vārtiem, izpildīja trīs spēka paņēmienus un uzvarēja 12 no 22 iemetieniem.

"Rogle" pamatturnīru noslēdza devītajā vietā un astotdaļfināla sērijā ar 2-0 pārspēja "Timra".

Pagājušajā sezonā par čempioni kļuva Vekšes "Lakers", kas finālsērijā ar 4-1 uzvarēja Šellefteo AIK.

Latvijas aizsargs Kristaps Zīle ceturtdien guva vārtus viņa un Jāņa Jaka pārstāvētās Litvīnovas "Verva" zaudējumā savā laukumā Čehijas hokeja ekstralīgas ceturtdaļfināla mačā.

Litvīnovas komanda bez diskvalificētā aizsarga Jāņa Jaka sastāvā ar 3:4 (0:0, 2:2, 1:2) piekāpās Brno "Kometa".

Sērijā līdz četrām uzvarām vadībā ar 2-1 ir Zīles un Jaka pārstāvētā komanda.

Zīle vārtus guva 29.minūtē, panākot 2:2, bet 53.minūtē viņš piespēlēja Līemam Kērkam vārtu guvumā vairākumā, mājiniekiem izvirzoties vadībā. Tomēr 77 sekunžu laikā divi gūtie viesu vārti ļāva uzvaru svinēt Brno hokejistiem.

Zīle spēlēja 18 minūtes un 59 sekundes, četrreiz metot pa vārtiem, divreiz izpildot spēka paņēmienus, mača izskaņā nopelnot divas soda minūtes, kuru laikā vārti netika zaudēti, un spēli beidzot ar labāko +/- rādītāju komandā +2.

Aizsarga Ralfa Freiberga pārstāvētā Hradeckrālovas "Mountfield" sērijā ar 1-3 piekāpjas Pardubices "Dynamo".