Ābola pārstāvētā komanda sarūpē pārsteigumu Zviedrijas čempionātā

Latvijas hokejists Rodrigo Ābols
Latvijas hokejists Rodrigo Ābols Foto: Rogle BK (X/Twitter)

Latvijas uzbrucēja Rodrigo Ābola pārstāvētā komanda Engelholmas "Rogle" sarūpējusi pārsteigumu Zviedrijas hokeja līgas (SHL) izslēgšanas spēļu turnīrā, pārspējot favorītus un sasniedzot sacensību pusfinālu.

"Rogle" ceturtdien savā laukumā ar rezultātu 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) papildlaikā uzveica Kārlstades "Farjestad", sērijā līdz četrām uzvarām gūstot panākumu ar 4-0.

Ābola pārstāvētā komanda, kas pamatturnīra ierindojās devītajā vietā, ceturtdaļfināla sērijā uzveica regulārā čempionāta uzvarētājus.

Sērijas ceturtajā spēlē papildlaika piektajā minūtē uzvaras vārtus guva ASV hokejists Henrijs Bolbijs.

Latvijas hokejists laukumā pavadīja nepilnas 20 minūtes, uzvarēja 14 no 19 iemetieniem (73%), izpildīja četrus metienus pa vārtiem un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +2.

"Rogle" astotdaļfināla sērijā ar 2-0 pārspēja "Timra", savukārt "Farjestad" pirmā "play-off" kārta bija brīva.

Ābols patlaban ir trešais rezultatīvākais spēlētājs SHL "play-off" turnīrā ar sešiem rezultativitātes punktiem (3+3).

Citā ceturtdaļfināla sērijā Latvijas uzbrucēja Mārtiņa Dzierkala pārstāvētā Šellefteo AIK ar 2-0 ir vadībā pret "Linkoping" vienību.

Pagājušajā sezonā par čempioni kļuva Vekšes "Lakers", kas finālsērijā ar 4-1 uzvarēja Šellefteo AIK.