"VEF Rīga" basketbolisti apspēlē "Rīgas Zeļļus" un iekļūst LIBL pusfinālā

"VEF Rīga" komanda pirmdien "Pafbet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) ceturtdaļfināla sērijas otrajā spēlē pārspēja "Rīgas Zeļļus" un nodrošināja vietu pusfinālā.

"VEF Rīga" viesojoties Daugavas sporta namā, uzvarēja ar rezultātu 94:87 (20:24, 25:19, 25:19, 24:25) un sērijā līdz divām uzvarām panāca 2-0.

Uzvarētājiem ar 26 punktiem izcēlās Šons Paipss, 18 punktus guva Roberts Blūms, 14 punkti bija Mārim Gulbim, bet desmit - Gregorijam Vitingtonam. Savainojuma dēļ trešajā ceturtdaļā spēle noslēdzās Džaizekam Lotijam, kurš 19 minūtēs guva deviņus punktus.

"Rīgas Zeļļu" komandā karjeras labāko spēli aizvadīja Toms Skuja, kurš guva 32 punktus, atdeva deviņas rezultatīvas piespēles un iekrāja 42 efektivitātes koeficienta punktus. Desmit punkti un četras pārtvertas bumbas bija Džordanam Hanteram, bet pa deviņiem punktiem guva Ričards Daniels Vanags, Rihards Berkolds un Kamaka Hepa, kurš pievienoja arī septiņas atlēkušās bumbas.

"VEF Rīga" pretiniece pusfinālā būs Slobožanskas "Prometey" vai "Ogre". Šajā sērijā ar 1-0 vadībā ir "Prometey".

Pirmajā mačā piektdien "VEF Rīga" uzvarēja ar 87:72 un sērijā līdz divām uzvarām panāca 1-0. Jau pēc beigu svilpes abas komandas iesaistījās savstarpējos asumos.

Bez Rīgā bāzētās Ukrainas komandas Slobožanskas "Prometey" LIBL šosezon startē "VEF Rīga", "Ventspils", "Liepāja", "Ogre", "Latvijas Universitāte", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" un "Rīgas Zeļļi". Igauniju LIBL pārstāv Tallinas "Kalev"/"Cramo", "Tartu Universitāte"/"Maks & Moorits", "Parnu Sadam", "Viimsi", Raplas "Avis Utilitas", Tallinas "TalTech"/"Optibet", "Keila"/"Coolbet" un Tallinas "Kalev"/"Snabb".

Pamatturnīrā komandas sacentās divu apļu turnīrā, pēc kura astoņas labākās ieguva tiesības piedalīties izslēgšanas turnīra spēlēs. Ceturtdaļfinālā un pusfinālā uzvarētāji tiek noskaidroti sērijā līdz divām uzvarām, bet finālā notiks viena spēle tās komandas laukumā, kura pamatturnīrā būs bijusi augstākā vietā.

Latvijas un Igaunijas labākie vīriešu basketbola klubi apvienotā čempionātā pirmo reizi spēlēja 2019. gada sezonā, kad sacensībās piedalījās 15 komandas. Finālčetrinieka turnīrā par līgas pirmajiem uzvarētājiem kļuva "Ventspils" basketbolisti.

Pagājušajā sezonā "Final 4" turnīra finālā par čempioniem kļuva Slobožanskas "Prometey" basketbolisti.