Dzierkala komanda uzvar Zviedrijas čempionāta finālsērijas pirmajā spēlē

Latvijas hokeja uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals (vidū)

Latvijas uzbrucēja Mārtiņa Dzierkala pārstāvētā Šellefteo AIK sestdien uzvarēja Zviedrijas hokeja līgas (SHL) finālsērijas pirmajā spēlē.

Šellefteo komanda savā laukumā ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) pārspēja Rodrigo Ābola pārstāvēto Engelholmas "Rogle" un sērijā līdz četrām uzvarām izvirzījās vadībā ar 1-0.

Mājinieku rindās Dzierkals spēlēja 12 minūtes un 21 sekundi, kuru laikā divas reizes meta pa viesu vārtiem un noslēdza maču ar neitrālu lietderības koeficientu.

Engelholmas komandā Ābols laukumā bija 15 minūtes un trīs sekundes un atzīmējās statistikā ar vienu metienu pa vārtiem, diviem spēka paņēmieniem un uzvarētiem sešiem no 13 iemetieniem, iekrājot neitrālu lietderības koeficientu.

Vienīgie vārti mačā tika gūti nedaudz vairāk kā četras minūtes līdz pamatlaika beigām, kad "Rogle" vārtsargu pārspēja Līnuss Lindstrems.

"Rogle" pusfināla sēriju pārvarēja, visās četrās spēlēs uzvarot pērnā gada čempioni Vekšes "Lakers", bet Šellefteo AIK ar 4-3 bija pārāka pār Gēteborgas "Frolunda".

Pagājušajā sezonā par čempioni kļuva Vekšes "Lakers", kas finālsērijā ar 4-1 uzvarēja Šellefteo AIK.