Video NBA čempione "Nuggets" titula aizstāvēšanu sāk ar uzvaru "play-off" ievadā

NBA zvaigznes Lebrons Džeimss un Nikola Jokičs
NBA zvaigznes Lebrons Džeimss un Nikola Jokičs Foto: AFP/Scanpix

Pērnā gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempione Denveras "Nuggets" sestdien izcīnīja uzvaru šīs sezonas izslēgšanas turnīra pirmajā spēlē, arī pārējos trīs mačos pie panākumiem tiekot mājiniecēm.

Rietumu konferences ceturtdaļfināla pirmajā cīņā Denveras "Nuggets" mājās ar rezultātu 114:103 (25:33, 32:27, 32:18, 25:25) pārspēja Losandželosas "Lakers" un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 1-0.

Nikola Jokičs uzvarētāju rindās atzīmējās ar 32 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām, vēl pa "double double" pievienojot Džamalam Marejam ar 22 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm un Entonijam Gordonam ar 12 punktiem un 11 bumbām zem groziem. Maiklam Porteram junioram bija 19 punkti un astoņas atlēkušās bumbas.

"Lakers" komandā Lebronam Džeimsam bija 27 punkti, bet Entonijam Deivisam - 32 punkti un 14 atlēkušās bumbas.

"Nuggets" devīto reizi pēc kārtas pārspēja "Lakers" vienību un sagādāja Džeimsam vien ceturto neveiksmi no viņa 17 karjeras izslēgšanas turnīru pirmajiem mačiem.

Citā Rietumu konferences ceturtdaļfinālā Minesotas "Timberwolves" pārspēja Fīniksas "Suns" ar rezultātu 120:95 (27:28, 34:23, 31:21, 28:23) un pirmo reizi 20 gadu laikā uzvarēja "play-off" pirmajā mājas spēlē.

"Timberwolves" vienībā Entonijs Edvardss guva 33 punktus, 18 no tiem trešajā ceturtdaļā. Karlam Entonijam Taunsam bija 19 punkti, Nikeilam Aleksandram-Volkeram - 18 punkti, bet Rūdijam Gobēram - 14 punkti un 16 atlēkušās bumbas.

"Suns" rindās Kevins Durents guva 31 punktu, Devins Bukers pievienoja 18, bet Bredlijam Bīlam bija 15 punkti.

"Timberwolves" bija pārliecinoši labāka cīņā zem groziem (52:28) un guva krietni vairāk punktu no soda laukuma (52:34).

Austrumu konferences ceturtdaļfinālu ar uzvaru sāka Ņujorkas "Knicks", kas ar 111:104 (25:34, 33:12, 21:36, 32:22) pieveica Filadelfijas "76ers".

Ņujorkiešiem pa 22 punktiem guva Džeilens Bransons un Džošs Hārts, bet 21 punkts bija Dūsam Makbraidam.

"76ers" komandā Džoels Embīds, mača gaitā atsvaidzinot kreisās kājas ceļgala traumu, guva 29 punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un atdeva sešas rezultatīvas piespēles. Rezultatīvāks bija Tairīss Maksijs, kurš guva 33 punktus.

Vēl sestdien Klīvlendas "Cavaliers" bija pārāka pār Orlando "Magic" - 97:83 (33:26, 20:15, 20:17, 24:25).

Uzvarētājiem Donovams Mičels izcēlās ar 30 punktiem, Džerets Elens izcīnīja 16 atlēkušās bumbas, bet Evanam Moblijam bija 16 punkti.

"Magic" vienībā Paolo Bankēro, debitējot NBA izslēgšanas turnīrā, guva 24 punktus, taču pieļāva deviņas kļūdas. Orlando vienība no spēles realizēja tikai trešo daļu metienu gan pašu neprecizitātes dēļ, gan saskaroties ar pretinieku aizsardzību.

Iepriekšējā sezonā finālsērijā Denveras "Nuggets" ar 4-1 uzvarēja Maiami "Heat" un pirmo reizi vēsturē izcīnīja NBA čempiontitulu.