Londonas maratonā labots pasaules rekords sieviešu konkurencē

Kenijas garo distanču skrējēja Peresa Jepčirčira
Kenijas garo distanču skrējēja Peresa Jepčirčira Foto: EPA/Scanpix

Kenijas vieglatlētikas garo distanču skrējēja Peresa Jepčirčira svētdien Londonas maratonā laboja pasaules rekordu, distancē sacenšoties tikai sievietēm.

Olimpiskā čempione Jepčirčira finišēja divās stundās 16 minūtēs un 16 sekundēs, iepriekšējo rekordu, kuru turpat Londonā 2017.gadā sasniedza Mērija Jepkosgei Keitani, labojot par 45 sekundēm.

Pasaules rekords skrējienā, kur līdzās sievietēm sacenšas vīrieši, kopš septembra pieder Etiopijas staierei Tigsitai Asefai - divas stundas 11 minūtes un 53 sekundes.

Asefa svētdien finišēja otrā, uzvarētājai zaudējot septiņas sekundes, bet vēl sekundi lēnāka bija kenijiete Džoislīne Jepkosgei.

Vīriešiem maratona distancē savu pirmo uzvaru kādā no prestižajām sacensībām izcīnīja kenijietis Aleksandrs Mutiso Munjao ar finišu divās stundās četrās minūtēs un vienā sekundē. Apmēram trīs kilometrus pirms finiša viņš aizskrēja prom no etiopieša Kenenisa Bekeles, kurš zaudēja 14 sekundes.

Vairāk nekā divas minūtes atpalika Lielbritānijas skrējējs Emīls Keiress.

Londonā norosinājās trešais no sešiem prestižās "World Marathon Majors" šīs sezonas maratoniem, iepriekš gargabalniekiem sacenšoties Tokijā un Bostonā. Pārējie trīs - Berlīnē, Čikāgā un Ņujorkā - norisināsies rudenī.