17 gadus vecie brāļi Lielbārži sezonu sāk ar karjerā pirmo uzvaru PČ posmā

Latvijas motosportisti Daniels un Bruno Lielbārži

Latvijas motosportisti Daniels un Bruno Lielbārži svētdien Portugālē pasaules motokrosa čempionāta ekipāžām pirmajā posmā svinēja karjerā pirmo uzvaru.

17 gadus vecie Lielbārži sestdien uzrādīja otro rezultātu vienā no divām kvalifikācijas grupām. Svētdien pirmajā braucienā pēc pirmā apļa latvieši bija vicelīderi, bet devītajā aplī apsteidza beļģa Marvina Vanlušena ekipāžu. Līderpozīciju brāļi noturēja un pirmo reizi karjerā uzvarēja kādā no pasaules čempionāta braucieniem.

Otrais finišēja Vanlušens, bet trešais bija brits Brets Vilkinsons.

Otrajā braucienā latvieši sākumā iekārtojās trešajā pozīcijā un ilgstoši cīnījās ar nīderlandieti Kūnu Hermansu, tomēr viņu neapsteidza. Pēc līdera Vanlušena izstāšanās uzvarēja Hermanss, otrie bija Lielbārži, bet trešais atkal finišēja Vilkinsons.

Posma ieskaitē Lielbārži izcīnīja 47 punktus, Vilkinsonam bija 40 punkti, bet Hermansam - 39 punkti.

Šosezon pasaules motokrosa čempionāta ekipāžām sacensību kalendārā plānoti desmit posmi.

Pērn pasaules čempionāta ekipāžām, aizvadot pirmo savu pilnvērtīgo sezonu, kopvērtējumā Daniels un Bruno Lielbārži ieņēma piekto vietu, bet par čempioniem kļuva beļģis Marvins Vanlušens ar "kantētāju" Nikolā Musē no Francijas.