Ābolam rezultatīva piespēle; Dzierkals ar komandu pārņem vadību SHL finālā

Latvijas hokeja uzbrucējs Rodrigo Ābols
Latvijas hokeja uzbrucējs Rodrigo Ābols Foto: Rögle BK (twitter.com)

Latvijas uzbrucējs Rodrigo Ābols ceturtdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Zviedrijas hokeja līgas (SHL) finālsērijas trešajā mačā, kurā Mārtiņa Dzierkala pārstāvētā Šellefteo AIK svinēja panākumu un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 2-1.

Engelholmā notikušajā mačā AIK uzvarēja ar rezultātu 3:2 (1:1, 0:0, 2:1).

Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Ābolam izcīnot ripu pie laukuma malas, "Rogle" uzbrukumu noslēdza ar precīzu metienu - 2:2. Pāris minūtes vēlāk AIK atgriezās vadībā.

Ābols šajā cīņā uz ledus bija 16 minūtes un 37 sekundes, vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja 12 no 22 iemetieniem un tika pie negatīva lietderības koeficienta -1. Dzierkalam bija piecas sekundes lielāks spēles laiks un neitrāls lietderības koeficients, latvietim citās statistikas ailēs neatzīmējoties.

"Rogle" pusfināla sēriju pārvarēja, visās četrās spēlēs uzvarot pērnā gada čempioni Vekšes "Lakers", bet Šellefteo AIK ar 4-3 bija pārāka pār Gēteborgas "Frolunda".

Pagājušajā sezonā par čempioni kļuva Vekšes "Lakers", kas finālsērijā ar 4-1 uzvarēja Šellefteo AIK.