Nurkičam visu laiku sliktākā uzvaru un zaudējumu bilance NBA "play-off" vēsturē

NBA spēlētājs Jusufs Nurkičs
NBA spēlētājs Jusufs Nurkičs Foto: AFP/Scanpix

Bosnijas un Hercegovinas basketbolistam Jusufam Nurkičam patlaban ir sliktākā uzvaru un zaudējumu bilance Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēļu ("play-off") vēsturē.

Jau vēstīts, ka Fīniksas "Suns" svētdien savā laukumā ar rezultātu 116:122 (26:25, 35:31, 31:34, 24:32) piekāpās Minesotas "Timberwolves", kas triumfēja Rietumu konferences "play-off" pirmās kārtas sērijā ar 4-0.

"Suns" centrs Nurkičs sērijas ceturtajā mačā nospēlēja 20 minūtes, guva deviņus punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, veica piecas rezultatīvas piespēles un saņēma piecas piezīmes.

Sērijas četrās spēlēs vidēji Nurkičs nospēlēja 26 minūtes, guva 7,8 punktus, izcīnīja 8,3 atlēkušās bumbas, izpildīja 2,8 rezultatīvas piespēles, pārtvēra 1,5 bumbas un bloķēja 1,5 metienus.

Nurkičs iepriekš karjerā aizvadīja 16 "play-off" mačus Portlendas "Trail Blazers" sastāvā no 2016./17. gada sezonas līdz 2020./21. gada sezonai, taču tikai trijos no tiem izdevās izcīnīt uzvaru.

Tagad bosnieša kontā ir jau 17 zaudējumi 20 "play-off" mačos, kas ir sliktākais rādītājs NBA vēsturē starp spēlētājiem, kuri piedalījušies vismaz 20 spēlēs NBA izslēgšanas maču turnīrā.

29 gadus vecais un 2,13 metrus garais Nurkičs uzvarējis vien 15% no "play-off" spēlēm, kurās viņš piedalījies.