Šodienas redaktors:
Gatis Kreceris

Video NBA finālā Porziņģa pārstāvētā "Celtics" spēkosies ar Dončiču un "Mavericks" (3)

NBA zvaigzne Luka Dončičs
NBA zvaigzne Luka Dončičs Foto: AFP/Scanpix

Dalasas "Mavericks" komanda ar Luku Dončiču priekšgalā kļuvusi par Kristapa Porziņģa pārstāvētās Bostonas "Celtics" vienības pretinieci Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālā.

"Mavericks" ceturtdien izbraukumā ar rezultātu 124:103 pārspēja Minesotas "Timberwolves", triumfējot Rietumu konferences fināla sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-1.

Uzvarētāju sastāvā 36 punktus guva Dončičs un Kairijs Ērvings, katrs atdeva arī piecas rezultatīvas piespēles.

Mājinieku rindās 28 punktus iemeta Entonijs Edvardss un Karls Entonijs Taunss, kurš arī izcīnīja 12 atlēkušajām bumbām.

"Mavericks" pirmajā puslaikā metienus realizēja ar 61% un ieguva 29 punktu pārsvaru. Vēlāk pārsvars pieauga līdz pat 36 punktiem.

Dončičs jau pirmajā ceturtdaļā guva 20 no saviem 36 punktiem. Slovēnijas basketbolistu atzina par Rietumu konferences MVP jeb vērtīgāko spēlētāju.

"Mavericks" komanda NBA finālu sasniegusi pirmo reizi kopš 2011. gada, kad Dalasa izcīnīja čempionu titulu.

"Celtics" vienība NBA finālu sasniedza arī pirms diviem gadiem, taču toreiz atzina Goldensteitas "Warriors" pārākumu.

NBA fināla sērijas sākums paredzēts pēc nedēļas. Pirmā spēle plānota naktī uz piektdienu, 7. jūniju, plkst. 3.30 pēc Latvijas laika.

Porziņģis traumas dēļ mēnesi nav spēlējis, izlaižot 10 mačus pēc kārtas. Latvijas basketbolists varētu atgriezties laukumā NBA fināla sērijā.

Trīs sezonas no 2019. līdz 2022. gadam Porziņģis pārstāvēja "Mavericks" komandu, savukārt Ērvings spēlēja "Celtics" rindās divas sezonas no 2017. līdz 2019. gadam.