UEFA prezidents: Bērni Krievijā tiek audzināti ar propagandu (4)

Aleksandrs Čeferins
Aleksandrs Čeferins Foto: dpa/scanpix

Krievijas jauniešu futbola komandu atgriešanās starptautiskajās sacensībās varētu mazināt savstarpējo naidu, atzina Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) prezidents Aleksandrs Čeferins.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Krievija tika atstādināta gan no UEFA, gan Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) starptautiskajām sacensībām.

Septembra beigās UEFA deva zaļo gaismu Krievijas U-17 vīriešu un sieviešu izlašu dalībai starptautiskos turnīros, taču vēlāk atteicās no sava lēmuma. Čeferins ziņu aģentūrai DPA izcēla, ka Krievijas jauniešu komandu atgriešanās varētu palīdzēt nojaukt savstarpējās barjeras.

"Bērni Krievijā tiek audzināti ar propagandu, ka mums viņi nepatīk, ka mēs viņus ienīstam un nepieņemam. Brīdī, kad viņi ierastos Vācijā un saņemtu apskāvienu no 15 vai 16 gadus veciem bērniem no Vācijas, Slovēnijas vai jebkuras citas valsts, viņi domātu citādāk," teica Čeferins.

"Šobrīd veselas paaudzes tiek audzinātas, lai ienīstu vēl vairāk. Situācija Eiropā ir biedējoša. Man par to ir bail," turpināja UEFA prezidents.

Lai gan agresorvalstu sportistiem šovasar tiks ļauts startēs Parīzes olimpiskajās spēlēs neitrālo atlētu statusā, Čeferins norādīja, ka UEFA šobrīd neplāno iet līdzīgu ceļu saistībā ar Krievijas komandām.

Agresorvalstij Baltkrievijai UEFA nav piemērojusi diskvalifikāciju un tās izlases jau var piedalīties turnīros.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu