BMX riteņbraukšanā Latvija ieguvusi divas kvotas dalībai Parīzes olimpiskajās spēlēs

TVNET Sports
BMX riteņbraucējs Kristens Krīgers
BMX riteņbraucējs Kristens Krīgers Foto: Nico van Dartel (Latvijas Riteņbraukšanas federācijas publicitātes foto)

Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) otrdien informēja par piešķirtajām kvotām uz Parīzes olimpisko spēļu BMX riteņbraukšanas sacensībām. Latviju četrgades nozīmīgākajā sporta forumā pārstāvēs divi šā sporta veida pārstāvji, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Vīru konkurencē pēc sekmīga starta pērnā gada pasaules čempionātā vietu Parīzē izcīnīja Kristens Krīgers, bet, lieliski aizvadot pasaules un Eiropas čempionātus, pēc olimpiskā nāciju ranga vienu vietu ieguvušas arī mūsu dāmas.

Parīzes olimpiskajās spēlēs startēs 24 vīru un tikpat daudz dāmu. Jau no sporta veida ienākšanas olimpisko spēļu programmā 2008. gadā katrā olimpiādē ar vismaz diviem sportistiem bija pārstāvēta Latvija.

Mūsu vadošie braucēji gan vīru, gan arī dāmu konkurencē visa šī kvalifikācijas cikla laikā paveica lielu darbu, startējot visaugstākās raudzes sacensībās Eiropā, Ziemeļamerikā un Okeānijā.

UCI otrdien informēja nacionālās federācijas un olimpiskās komitejas par piešķirtajām kvotām. Par lielu prieku Latvijas sporta līdzjutējiem, mūsu valsts saņēmusi divas vietas.

Vīriešu konkurencē Latvija pie kvotas tika pateicoties Kristenam Krīgeram. Trenera Ivo Lakuča audzēknis 2023. gada pasaules čempionātā, kas norisinājās Glāzgovā, bija labākais starp to nāciju braucējiem, kuri Parīzes olimpiskajām spēlēm nekvalificējās pēc olimpiskā nāciju ranga vai kontinentālās kvotas. Lai gan olimpiskais nāciju rangs ir mainīgs, tomēr gada laikā situācija attiecībā uz Krīgera pozīcijām nemainījās.

Jelgavnieks Krīgers pēc titulēto Māra Štromberga un Edžus Treimaņa karjeru beigām ir bijis starp vadošajiem mūsu valsts braucējiem. Tikai nedaudz "Mītavas kumeļu" kluba braucējam pietrūka, lai kvalificētos uz Tokijas olimpiskajām spēlēm. Šajā četrgadē Valmierā dzīvojošais sportists turpināja smagi trenēties un 27 gadu vecumā piepildīja savu lielo mērķi – kvalificēšanos Olimpiādei.

Visa cikla garumā nedaudz aiz olimpiskā nāciju ranga atradās Latvijas sieviešu izlase. Lielo vezumu punktu izteiksmē nesa šī gada pasaules un Eiropas U23 čempione Veronika Monika Stūriška, kā arī par viņu sešus gadus vecākā Vineta Pētersone.

Pasaules un Eiropas čempionāts ļoti veiksmīgs bija ne tikai Latvijai, bet arī priekšā esošajai Beļģijai, kas rangā apsteidza Japānu. Mūsu meitenes "pēdējā vilcienā" spēja ielēkt kvalifikācijas zonā un pēdējās izcīnīja vienu kvotu dalībai četrgades nozīmīgākajā sporta forumā.

Latvija aizņems Francijas vietu, kas kvotu saņem kā rīkotājvalsts. Jau drīzumā tiks apstiprināta tā BMX sportiste, kura aizstāvēs Latvijas godu Parīzē.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu