Basketbola pamatus Kristapā Porziņģī ielika Liepājas treneris Edvīns Sprūde, pie kura viņš trenējās pirmos astoņus gadus. Kautrīgs, tieviņš, slaids, bet ar ļoti labām rokām, neatlaidību un teicamu attieksmi pret darbu. Tādu Porziņģi mazotnē atceras viņa pirmais treneris. Un, protams, būtiska loma bērnībā ir ģimenei, sevišķi mammai. 

Porziņģis, pārstāvot Bostonas "Celtics", kļuva ne tikai par pirmo Latvijas, bet arī Baltijas basketbolistu, kuram izdevies izcīnīt prestižo Lerija O'Braiena kausu. Turklāt visas sezonas laikā liepājnieks spēlēja nozīmīgu lomu komandas panākumos, tajā skaitā pirmajās divās fināla spēlēs.

Jau mazotnē Sprūde pamanījis, ka Porziņģim ir ķēriens basketbolā un no viņa var sanākt ļoti augstas klases spēlētājs. Turklāt būtisks faktors ir viņa slaidais augums, kustīgums un, kā saka treneris, - zelta rokas. Milzīgu lomu viņa attīstībā spēlējusi ģimene - mamma, tēvs un arī brāļi. Viņi visi ir saistīti ar basketbolu, tāpēc pašsaprotami, ka arī Kristapam basketbols negāja ar līkumu.

"Pie manis viņu [Porziņģi] atveda Ingrīda [Kristapa mamma]. Jau biju nolēmis, ka vairāk pie sevis bērnus neņemšu. Man Liepājas "Vanagos" jau bija četras grupas un vienam pašam nebija spēka. Tā kā es Ingrīdu pazinu...