Ķīnas olimpiskajā komandā iekļauj 11 dopinga skandālā iesaistītus sportistus

LETA
Ķīnas peldētāja Džana Jufei
Ķīnas peldētāja Džana Jufei Foto: dpa/scanpix

Ķīnas Peldēšanas asociācija (CSA) trešdien nosauca komandas sastāvu dalībai Parīzes olimpiskajās spēlēs un sportistu vidū ir arī 11 peldētāji, kuri bijuši iesaistīti dopinga skandālā.

Aprīlī ASV laikraksts "The New York Times" un Vācijas raidorganizācija ARD ziņoja, ka 23 ķīniešu peldētājiem 2020.gada nogalē pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm bijušas pozitīvas dopinga analīzes - organismā tika uzietas vielmaiņas modulatora trimetazidīna (TMZ) pēdas.

Ķīnas sportisti netika diskvalificēti, jo Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) piekrita CSA argumentiem, ka peldētāji viesnīcā saindējušies ar pārtiku.

11 sportistu vidū, kas tika minēti šajā dopinga skandālā, ir arī divkārtējā Tokijas olimpisko spēļu čempione Džana Jufei (200 metros tauriņstilā un 4x200 metru brīvā stila stafetē) un Vans Šuns, kurš Tokijā tika pie zelta 200 metru kompleksajā peldējumā.

Tāpat starp peldētājiem, kuri dosies uz Olimpiādi, ir dopinga skandālā iesaistītais pasaules rekordists 200 metru brasā Cjiņs Haijans. Viņš pagājušā gada pasaules čempionātā uzvarēja gan 50, gan 100, gan 200 metru brasa distancēs.

2024.gada Parīzes olimpiskās spēles norisināsies no 26.jūlija līdz 11.augustam, bet peldēšanas sacensības notiks no 27.jūlija līdz 4.augustam.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu