Ukrainas futbolisti atspēlējas un svin pirmo uzvaru "EURO 2024"

Ukrainas vīriešu futbola izlase piektdien Diseldorfā Eiropas čempionāta finālturnīra otrajā mačā ar rezultātu 2:1 (0:1) uzvarēja Slovākiju.

Otra E grupas otrās kārtas spēle, kurā tiksies Rumānija un Beļģija, tiks aizvadīta sestdien. E grupā pa trīs punktiem ir Rumānijai, Ukrainai un Slovākijai, bet Beļģija pirmajā spēlē pie punktiem netika.

Ukrainai izcēlās Mikola Šaparenko un Romans Jaremčuks, bet Slovākijas izlases labā vārtus guva Ivans Šrancs.

Pēc vairākiem slovāku uzbrukumiem spēles 17. minūtē, piespēlējot Lukāšam Haraslinam, Šrancs izpildīja sitienu ar galvu, bumbai pirms nonākšanas atsitoties pret zemi, kas apgrūtināja Anatolija Trubina darbu. Puslaika turpinājumā veiksmīgi strādāja abu komandu vārtsargi Trubins un Martins Dūbravka, kuri neļāva izmainīt mača rezultātu.

Otrā puslaika pirmajā pusē, 54. minūtē, ukraiņi izlīdzināja rezultātu. Pēc ātras pārejas uzbrukumā Oleksandrs Zinčenko piespēlēja bumbu uz soda laukuma vidu, no kurienes nekļūdīgs bija Šaparenko.

Vadībā Ukraina izvirzījās 80. minūtē, kad Jaremčuks aiz aizsargiem saņēma piespēli no Šarapenko un ieripināja bumbu vārtos.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās komandas no trešajā pozīcijā finišējušajām valstsvienībām.

2024. gada Eiropas čempionāts no 14. jūnija līdz 14. jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021. gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Slovākijas izlases sastāvs: Martins Dūbravka, Peters Pekarīks, Deniss Vavro, Milans Škrinjars, Dāvids Hancko (Adams Oberts, 67. min.), Jurajs Kucka, Stanislavs Lobotka, Ondrejs Duda (Lāslo Bēness, 60. min.), Ivans Šrancs (Leo Sauers, 86. min.), Roberts Boženiks (Dāvids Strelecs, 60. min.), Lukāšs Haraslins (Tomāšs Suslovs, 67. min.).

Ukrainas izlases sastāvs: Anatolijs Trubins, Oleksandrs Timčiks, Iļja Zabarnijs, Mikola Matvijenko, Oleksandrs Zinčenko, Volodimirs Bražko (Serhijs Sidorčuks, 85. min.), Mikola Šaparenko (Maksims Talovjerovs, 90. min.), Andrijs Jarmolenko (Oleksandrs Zubkovs, 67. min.), Georgijs Sudakovs, Mihailo Mudriks (Ruslans Maļinovskis, 85. min.), Artems Dovbiks (Romans Jaremčuks, 67. min.).