Sprintere Vaičule nodrošina ceļazīmi uz Parīzes olimpiskajām spēlēm

Vieglatlēte Gunta Vaičule piedalās Latvijas vieglatlētikas izlases jauno formu prezentācijas pasākumā. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Latvijas sprintere Gunta Vaičule sestdien Valmierā Latvijas čempionātā 400 metru skrējienā laboja savu personīgo rekordu un izpildīja kvalifikācijas normatīvu Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Vaičule 400 metrus veica 50,83 sekundēs, uzlabojot savu personīgo rekordu par 0,42 sekundēm, bet olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvs bija 50,95 sekundes.

Viņa arī sasniedza Latvijas čempionāta pirmās dienas augstvērtīgāko rezultātu un, balstoties uz Starptautiskās Vieglatlētikas savienības ("World Athletics") punktu tabulu, par rezultātu 400 metru tika novērtēta ar 1172 punktiem.

Tāpat jaunu personīgo rekordu sasniedza Oskars Grava, kurš 100 metru sprintā distanci veica 10,25 sekundēs, uzlabojot savu labāko rezultātu par 0,13 sekundēm, un sasniedza dienas otru augstvērtīgāko rezultātu - 1122 punkti.

Savukārt sieviešu konkurencē 100 metru sprintā, finišējot 11,86 sekundēs, uzvaru svinēja Elizabete Kociņa.

Šķēpmešanā vīriešu konkurencē zelta godalgu izcīnīja Patriks Gailums, kurš raidīja šķēpu 79,39 metrus tālu, bet sieviešu konkurencē labākā bija Anete Kociņa, sasniedzot 60,28 metru atzīmi.

Tāllēkšanā otro gadu pēc kārtas par čempioni kļuva Kitija Paula Melnbārde, kura sasniedza 6,31 metru un laboja personīgo rekordu. Vīriešu konkurencē labāko rezultātu tāllēkšanā sasniedza Emīls Bangevics (7,19 metri).

Vēl 1500 metru skrējienā sieviešu konkurencē uzvarēja Agate Caune, kura distanci veica četrās minūtēs un 21,54 sekundēs, kamēr šajā pašā disciplīnā vīriešu konkurencē pirmais bija Ņikita Bogdanovs (3:48,79).

110 metru barjerskrējienā Ralfs Zazerskis finišēja 14,70 sekundēs un ieņēma pirmo vietu, bet 100 metru barjerskrējienā sieviešu konkurencē ātrākā bija Madara Lungeviča (13,78 sekundes).

3000 metru šķēršļu skrējienā sieviešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Laura Ozola, kura finišēja 11 minūtēs un 34,03 sekundēs, bet vīriešu konkurencē Aigars Feteris kā vienīgais dalībnieks distanci veica desmit minūtēs un 20,51 sekundē.

Kārtslēkšanā par čempioni kļuva Sima Aškinezere, pārvarot latiņu 4,15 metru augstumā.

Lodes grūšanā vīriešu konkurencē zelta godalgu izcīnīja Ralfs Eduards Gauja, kurš raidīja lodi 16,24 metrus tālu. Sieviešu konkurencē lodes grūšanā labāko (14,57 metri) rezultātu sasniedza Anna Gulbe, kura uzvarēja arī vesera mešanā (48,55 metri). Vīriešu konkurencē vesera mešanā pirmo vietu ieņēma Edgars Gailis (56,88 metri).

4x100 metru stafetē Valmieras skrējēji finišēja 43,31 sekundē, bet sieviešu konkurencē ar finišu 46,85 sekundēs pirmo vietu izcīnīja "Arkādijas" skrējējas.

Svētdien tiks aizvadīta Latvijas čempionāta otrā diena.