Latvijas spīdvejisti Nāciju kausā sasniedz finālu

TVNET/LETA
Andžejs Ļebedevs
Andžejs Ļebedevs Foto: FIMSpeedwayGP

Latvijas spīdveja izlase trešdien, 10. jūlijā, Mančestrā sasniedza Nāciju kausa ("Speedway of Nations") finālu.

Latvijas komandas sastāvā startēja Andžejs Ļebedevs, Jevgeņijs Kostigovs un Daniils Kolodinskis.

Pirmajā braucienā Latvijas spīdvejisti Ļebedevs un Kolodinskis ar 2:7 piekāpās čehiem, bet pēc tam Ļebedevs un Kostigovs, finišējot pēdējās divās vietās, ar 2:7 zaudēja dāņiem.

Pēc tam atlikušajos braucienos Ļebedevam pievienojās tikai Kolodinskis un trešajā duelī viņi ar 6:3 guva panākumu pār amerikāņiem, kam sekoja ar tādu pašu rezultātu uzvara pār Slovēnijas spīdvejistiem.

Piektajā braucienā latvieši, finišējot pirmajās divās vietās, tika pie septiņiem punktiem pret norvēģiem, bet noslēdzošajā braucienā vēl četrus punktus Latvijai atnesa Ļebedevs, kurš apsteidza Austrālijas duetu.

Pirmo divu vietu ieguvējas Dānija un Austrālija uzreiz nodrošināja vietas finālā. Cīņā par pēdējo ceļazīmi uz finālu Latvija tikās ar Čehiju un, Ļebedevam un Kolodinskim ieņemot attiecīgi pirmo un trešo vietu, nodrošināja vietu Nāciju kausa finālā.

Pērn Latvijas spīdveja komanda ar Oļegu Mihailovu, Kostigovu un Franci Gustu neiekļuva finālā.

Atšķirībā no ierastās punktu skaitīšanas sistēmas, šajās sacensībās par uzvaru pienākas četri punkti, par otro vietu trīs, par trešo divi, bet ceturtās pozīcijas ieguvējs savai komandai punktus neatved. Šāda sistēma izveidota, lai braucienos nebūtu neizšķirtu rezultātu.

Tēmas

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu