Šodienas redaktors:
Gatis Kreceris

Latvijas pāris Andrejevs/Dūdens izcīna Eiropas U-18 čempionāta bronzu

Latvijas pāris Andrejevs/Dūdens izcīna Eiropas U-18 čempionāta bronzu.
Latvijas pāris Andrejevs/Dūdens izcīna Eiropas U-18 čempionāta bronzu. Foto: Postimees

Ralfs Andrejevs ar Eduardu Dūdenu svētdien, 14. jūlijā, Gruzijas pilsētā Kahreti izcīnīja trešo vietu Eiropas U-18 čempionātā, izšķirošajā cīņā ar 2-0 (23:21, 21:18) pieveicot francūžus Keranu Divālu un Ilanu Luī, bet sieviešu sacensībās Beāte Runce/Marta Gintere ierindojās dalītā 13. vietā.

Grupā latvieši ar 2-0 (21:14, 21:12) pārspēja gruzīnu volejbolistus Daviti Gumberidzi un Nikolozi Chadaju, ar 2-0 (21:16, 21:16) – Lielbritānijas duetu Luisu Bantonu/Beiliju Harsamu, bet ar 0-2 (21:23, 19:21) piekāpās šveiciešiem Livio Frīdli un Andrīnam Kolbam (13.), grupā ierindojoties otrajā vietā.

“Play-off” turnīra pirmajā kārtā Andrejevs ar Dūdenu ar 2-0 (21:9, 21:12) sakāva gruzīnus Luku Janelidzi un Irakli Subeliani, astotdaļfinālā ar 2-0 (21:11, 21:16) pārspēja Polijas sportistus Marselu Vanatu un Tomašu Varihu, bet ceturtdaļfinālā ar 2-1 (21:17, 17:21, 15:8) – Nīderlandes pāri Tomu Sonevilu/Bramu van der Velu.

Pusfinālā ar 0-2 (17:21, 16:21) gan nācās zaudēt itāļiem Mateo Juriski un Laurinam Zoečam.

“Aizvadījām labu čempionātu, esmu lepns par džekiem, liels darbs ir ieguldīts, un te ir tie darba augļi. Pavisam noteikti izdevās parādīt Eiropai, ka mēs varam! Labi nospēlējām uz emocijām, un domāju, ka tas palīdzēja,” pirmās sajūtas pēc bronzas godalgas komentē treneris Atvars Vilde.

Sieviešu turnīrā Runce/Gintere grupā ar 2-0 (21:18, 21:16) pārspēja norvēģietes Stīni Finholtu un Katrīni Jeltnēsu, ar 0-2 (17:21, 18:21) piekāpās Austrijas pārim Liai Bergerei/Lillī Hoenauerei un ar 2-0 (21:16, 21:9) pārliecinoši vinnēja Anglijas pāri Alisi Jagelsku/Molliju Kvinnu, grupā ieņemot otro vietu.

Izslēgšanas spēļu turnīrā Runce/Gintere ar 2-0 (21:13, 21:2) sagrāva serbietes Džurdžu Torbicu un Irenu Validžiču, taču ar 0-2 (18:21, 16:21) piekāpās šveicietēm Lindai Abīlai un Livijai Štolcai un ar 1-2 (21:12, 19:21, 12:15) – Beļģijas pārim Lotei de Klerkai/Annelinei Ferflūtai, izcīnot dalītu 13. vietu.

Gruzijā Andrejevs/Dūdens nopelnīja 210 pasaules ranga punktus, bet Runce/Gintere – 90 pasaules ranga punktus.