Šodienas redaktors:
Gatis Kreceris

Vācijas un Nīderlandes futbolistiem Nāciju līgas spēlēs pārliecinošas uzvaras

Vācijas un Nīderlandes vīriešu futbola izlases sestdien savā laukumā izcīnīja pārliecinošas uzvaras UEFA Nāciju līgas mačos, bet B līgas turnīru ar uzvaru sāka Anglijas futbolisti.

A līgā Vācijas futbolisti A3 grupā mājās ar 5:0 (1:0) pārspēja Ungāriju.

Pirmajā puslaikā 1:0 mājinieku labā panāca Niklass Filkrugs, bet otrā puslaika ievadā pārsvaru dubultoja Džamals Musiala. Otro vārtu autors tika pie rezultatīvas piespēles arī trešajos vārtos, kurus guva Florians Vircs.

Tuvojoties pamatlaika beigām, vācieši nogādāja bumbu Ungārijas vārtos arī ceturto reizi, šoreiz precīzam esot Aleksandram Pavlovičam. Arī šajā vārtu guvumā ar rezultatīvu piespēli atzīmējās Musiala. 81.minūtē vēl 11 metru soda sitienu precīzi izpildīja Kajs Havercs.

Citā A3 grupas mačā Nīderlande savā laukumā ar 5:2 (2:1) apspēlēja Bosniju un Hercegovinu.

13.minūtē pirmos Nīderlandes vārtus guva Džošua Zirkzē, 14 minūtes vēlāk rezultātu izlīdzināja Ermedins Demirovičs, bet pirmā puslaika kompensācijas laikā vienu vārtu pārsvaru nīderlandiešiem atguva Tīdžani Reinderss.

Otrajā puslaikā pēc spēlētām 11 minūtēm 3:1 Nīderlandes labā panāca Kodijs Gakpo. 73.minūtē Bosnijas un Hercegovinas deficītu līdz vienam precīzam sitienam samazināja Edins Džeko, taču atlikušajā mača daļā viesu vārtos bumbu nogādāja Vauts Veghorsts un Havi Simonss, nodrošinot Nīderlandei pārliecinošu uzvaru.

Savukārt B līgā turnīru ar uzvaru sāka Eiropas čempionāta otrās vietas ieguvēja Anglija, kas B2 grupas mačā viesos ar 2:0 (2:0) bija pārāka pār Īrijas futbolistiem.

Angļi izvirzījās vadībā jau pēc spēlētām 11 minūtēm, kad mājinieku vārtos bumbu raidīja Deklans Raiss. 15 minūtes vēlāk pēc viņa piespēles Anglijas izlases pārsvaru dubultoja Džeks Grīlišs.

Vēl B2 grupā Grieķija ar 3:0 (2:0) apspēlēja Somijas futbolistus.

Pirmajā puslaikā grieķu labā vārtus guva Fotis Joannidis, bet savos vārtos bumbu raidīja soms Benjamins Kalmans. Otrajā puslaikā 3:0 Grieķijas labā panāca pirmo vārtu autors.

Tikmēr B līgas pirmajā grupā Gruzija ar 4:1 (1:0) sagrāva Čehiju.

Pirmajā puslaikā Gruzijas izlasē ar precīzu 11 metru soda sitienu izcēlās Hviča Kvarachelija, bet otrajā puslaikā nepilnu 13 minūšu laikā čehu vārtos bumbu nogādāja Giorgi Čakvetadze, Giorgi Kočorašvili un Giorgi Mikautadze, panākot 4:0. Čehi vienīgos vārtus mačā guva 80.minūtē, precīzam esot Lukāšam Kalvaham.

Otrā B1 grupas spēlē, kas tika aizvadīta Prāgā, Albānija viesos ar 2:1 (0:0) izcīnīja uzvaru pār Ukrainu.

Otrā puslaika ievadā pēc spēlētām četrām minūtēm Ukrainu vadībā izvirzīja Juhims Konopļa, uz ko albāņi atbildēja ar diviem precīziem sitieniem 12 minūšu nogrieznī, pārņemot vadību. Albānijas labā vārtus guva Jasirs Asani un Ardians Ismaili.

UEFA Nāciju līgas pamatturnīrā mači tiks aizvadīti trīs logos septembrī, oktobrī un novembrī. A līgā ceturtdaļfināli tiks izspēlēti martā, bet pusfināli un fināls - jūnijā.

2022./2023.gada sezonā par čempioniem kļuva Spānijas futbolisti.