Gatis Kreceris

Nevils izcīna uzvaru Akropoles rallijā un nostiprinās kopvērtējuma vadībā

Beļģijas autosportista Tjerī Nevila ekipāža
Beļģijas autosportista Tjerī Nevila ekipāža Foto: AP/Scanpix

Beļģijas autosportista Tjerī Nevila ekipāža svētdien izcīnīja uzvaru pasaules rallija čempionāta (WRC) desmitajā posmā - Akropoles rallijā -, "Hyundai Shell Mobis" komandas pilotam nostiprinoties kopvērtējuma vadībā.

Visas pirmās trīs vietas aizņēma Nevils ar komandas biedriem - spānis Daniels Sordo zaudēja vairāk nekā pusotru minūti, savukārt igaunis Ots Tenaks atpalika teju trīs minūtes.

Uz otro vietu pretendēja Francijas pilots Sebastjans Ožjē ("Toyota Gazoo"), taču avārija pēdējā ātrumposmā liedza viņam nostiprināties pirmajā trijniekā.

Pēc desmit posmiem pasaules čempionāta kopvērtējumā pirmo vietu ieņem Nevils, kurš iekrājis 192 punktus, Tenakam ir 158 punkti, bet Ožjē - 154 punkti.

Sezonas turpinājumā sportisti sacentīsies posmos Čīlē, Vācijā un Japānā. Čīlē savu trešo posmu aizvadīs latviešu pilots Mārtiņš Sesks.

Pērn par divkārtēju pasaules čempionu kļuva Somijas autosportists Kalle Rovanpere, kurš titulu nodrošināja vienu posmu pirms sezonas beigām. Rovanpere, kurš karjeras pirmsākumos izcīnīja divus Latvijas čempiona titulus rallijā, šogad nestartē visos WRC posmos.