"Pirmkārt, skatītājus apžilbina spilgtas gaismas, kas apgrūtina situācijas bīstamības novērtēšanu. Otrkārt, meteoroloģiskie apstākļi. Braucot pagriezienos vairākkārt paslīdējām – gaisam atdziestot, radās rasas punkts, virsma kļuva slidena," norādīja lietuviešu autosportists.
"Tāpēc, pat ieraugot siena ķīpas, bija grūti laikus apturēt automašīnu – mēs vienā mirklī noslīdējām no ceļa.
Šī ir ļoti bīstama vieta, un tepat aiz līkuma strupceļā tiešām nevajadzēja atrasties skatītājiem. Tie, kas atbildīgi par drošību, pieļāva kļūdu."
Video: Traģiskās avārijas brīdis no cita leņķa
Viņš medijam "15 min.lt" arī skaidroja, ka, iespējams, autosportists nav pamanījis siena ķīpu, jo iepriekšējās ekipāžas to bija pastūmušas malā. Iedomājieties, ka stenogrammā ir rakstīts: "300 [metri - red.], salmu konuss, pa kreisi 5 [straujš pagrieziens - red.]". Un, ja pilots siena ķīpu neredzēja, viņš nebūtu varējis apturēt automašīnu tik sarežģītos apstākļos," sacīja autosportists, kurš norādīja - rallija ātrumposmus nevar rīkot naktī, ja nevar garantēt skatītāju drošību.
Savukārt Lietuvas autosporta eksperts Arns Palukēns raidorganizācijai LRT pauda, ka tumsa neietekmē dalībnieku un skatītāju drošību, jo autosportisti brauc pēc stenogrammas. "Rallija īpatnība ir tāda, ka tu nebrauc tā, kā pats redzi, bet tev blakus ir stūrmanis, kurš tev nolasa stenogrammu, kur viss ir pierakstīts, visas detaļas ir atzīmētas. Tam principā nevajadzētu būt lielai ietekmei," prātoja eksperts.
Video: Brīdis, kad iepriekšējā ekipāža apgāž aizsargājošās siena ķīpas