Gatis Kreceris

Grieķijas futbolisti godina Badoku un emocionālā spēlē uzveic Angliju

Grieķijas futbolisti piemin Džordžu Baldoku
Grieķijas futbolisti piemin Džordžu Baldoku Foto: AP/Scanpix

Grieķijas futbola izlase ceturtdien - dienu pēc tam, kad uzzināja, ka pāragri miris valstsvienības aizsargs Džordžs Baldoks - UEFA Nāciju līgas B līgas mačā Vemblija stadionā izrāva uzvaru pār Angliju.

Abus vārtus gūstot Vangelim Pavlidim, Grieķijas futbolisti uzvarēja ar rezultātu 2:1 (0:0).

Otrā puslaika sākumā, 49.minūtē, Pavlidis soda laukumā apmānīja vairākus angļu futbolistus un panāca 1:0. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Džūds Belingems ar sitienu ārpus soda laukuma robežas izlīdzināja rezultātu.

Kompensācijas laika ceturtajā minūtē angļi nespēja izraidīt bumbu no soda laukuma, kur vēlreiz veiklāks bija Pavlidis, grieķu futbolistam izmantojot arī šo iespēju.

Grieķijas futbolisti Angliju uzvarēja pirmo reizi vēsturē.

31 gadu vecais Anglijā dzimušais futbolists Baldoks tika atrasts miris savas mājas baseinā Atēnu piepilsētā Glifadā. Pirms mača Grieķijas futbolisti godināja savu komandas biedru.

B2 līgā pēc trīs spēlēm Grieķijai ir deviņi punkti, Anglijai - seši, Īrijai - trīs, savukārt Somija ir bešā.

UEFA Nāciju līgas pamatturnīrā mači tiek aizvadīti trīs logos septembrī, oktobrī un novembrī. A līgā ceturtdaļfināli tiks izspēlēti martā, bet pusfināli un fināls - jūnijā.

2022./2023.gada sezonā par čempioniem kļuva Spānijas futbolisti.