Gatis Kreceris

Latvijas futbolistes cīņā par Baltijas kausu zaudē Igaunijai

Latvijas izlases futbolistes
Latvijas izlases futbolistes Foto: Latvijas Futbola federācija (LFF)

Latvijas sieviešu futbola izlase svētdien Rīgā Baltijas kausa izcīņas finālā ar rezultātu 0:1 (0:0) zaudēja Igaunijas futbolistēm.

Pirmajās 45 minūtēs cīņas ritējums bija ass un puslaika otrajā pusē Latvijas izlases kapteine Anastasija Ročāne sadursmē ar pretinieci guva sejas savainojumu, taču varēja turpināt spēli un maiņa nebija nepieciešama.

Otrajā puslaikā Igaunijas futbolistu vairāki asi uzbrukumi rezultējās ar vārtu guvumu 66.minūtē. Pēc partneres piespēles gar vārtiem kāju bumbai pielika un 1:0 panāca Katrīna Saulus.

13 minūtes pirms pamatlaika beigām latvietēm bija iespēja panākt neizšķirtu, taču Sofijas Gergeležiu sistā bumba trāpīja pa vārtu pārliktni.

Pirms tam spēlē par trešo vietu Fēru salas ar 2:1 (2:1) uzvarēja Lietuvu.

Ceturtdien pusfinālā latvietes ar 2:1 pārspēja Fēru salu valstsvienību, bet igaunietes, pamatlaikam noslēdzoties neizšķirti 2:2, pēcspēles sitienos ar 3:1 uzvarēja Lietuvas izlasi.

Iepriekšējais Baltijas kausa turnīrs sieviešu izlasēm notika 2022. gadā Igaunijā, Latvijas izlasei ieņemot ceturto vietu. Arī 2021.gadā latvietes ierindojās ceturtajā vietā, bet pirms tam trīs reizes triumfēja Baltijas kausa izcīņā.

Jau ziņots, ka šogad notikušajā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlase savā C līgas apakšgrupā ierindojās otrajā vietā aiz Slovēnijas, apsteidzot Ziemeļmaķedoniju un Moldovu, un neturpina cīņu par ceļazīmi uz finālturnīru.

Latvijas sieviešu futbola izlases kandidāšu saraksts:

vārtsardzes - Enija Anna Vaivode ("Riga"), Sofja Ņesterova (RFS), Elza Renāte Strazdiņa ("Jelgava");

aizsardzes - Marina Teļukeviča, Sofija Gergeležiu, Anna Hropataja (visas - RFS), Anastasija Ročāne ("Asteras Tripolis", Grieķija), Fanija Mežecka, Paula Linda Liniņa (abas - "Metta"), Renāte Gaugere, Sofija Garanča (abas - "Riga"), Sandra Voitāne (Vestmadnaeijaras IBV, Islande);

pussardzes - Anna Kristīne Gornela, Diāna Suvitra (abas - "Riga"), Amēlija Lipšāne, Signija Šenberga (abas - "Metta"), Viktorija Zaičikova (Vestmadnaeijaras IBV, Islande), Anna Marija Valaka, Anastasija Čemirtāne (abas - RFS), Karlīna Miksone (Sosnovecas "Czarni", Polija), Katrīna Daņilova (Limasolas "Aris", Kipra);

uzbrucējas - Anastasija Poļuhoviča, Santa Sanija Vuškāne (abas - RFS).