Šogad dalībai Olimpiskajā dienā saņemti 42 pašvaldību pieteikumi, kopskaitā reģistrējot vairāk nekā 150 000 dalībnieku gan no pirmsskolas, gan citām izglītības iestādēm.
Šogad Olimpiskajā mēnesī skolas ir aicinātas izveidot virālu video, kas reprezentētu skolēnu aizraušanos ar sportu, līdzi jušanu kādam konkrētam sporta veidam vai sportistam, Olimpiskajām vērtībām un Olimpiskā gara veicināšanu, publicēt to sociālajos tīklos, tādējādi piedaloties konkursā. Visvairāk balsis saņēmušās skolas tiks izvērtētas, un uz četrām no tām dosies kāds sportists un jauniešiem zināms satura veidotājs, lai sportiski un aizraujoši poavadītu laiku kopā ar skolēniem.
Olimpiskais mēnesis tiek rīkots, lai aktualizētu kustības un aktīva dzīvesveida nozīmi sabiedrības ikdienā, kā arī plašāk informētu par Olimpiskajām vērtībām. Visa mēneša garumā ikvienam ir iespēja iesaistīties iešanas un skriešanas izaicinājumos, pārspējot pašam sevi, piedaloties dažāda garuma distancēs.
Iešanas izaicinājumā piedalās vairākas Eiropas valstis, tādējādi paužot atbalstu Godīgai spēlei un mieram. Veicamā distance katrā valstī ir cita, ņemot vērā attālumu līdz Eiropas galvaspilsētai Briselei. Latvijas gadījumā tie ir 1454 km (Rīga-Brisele). Olimpiskā mēneša noslēgumā tiks izlozēti trīs akcijas dalībnieki, kuri iegūs balvas no Latvijas Olimpiskās kolekcijas.