CSDD: Jāņi ir aktīvāki velobraucēji un kuģotāji nekā Līgas

LETA
CSDD: Jāņi ir aktīvāki velobraucēji un kuģotāji nekā Līgas
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: depositphotos.com

Jāņi riteņbraucēju vidū sastopami piecas reizes biežāk nekā Līgas, bet mazizmēra kuģošanas līdzekļu «kapteiņu lomā» Jāņi iejūtas 33 reizes vairāk nekā Līgas, pavēstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvji.

CSDD datu bāzē kopumā ir reģistrēti 40 687 velosipēdi, no tiem gandrīz 2000 ir reģistrēti uz Jāņa vārda, bet Līgām - 298 velosipēdi. Savukārt velosipēda vadītāja apliecības ieguvušas 814 Līgas, turpretim uz Jāņa vārda izsniegtas 4217 apliecības

Attiecībā uz mazizmēra kuģošanas līdzekļiem CSDD informācija liecina, ka dažādas motorlaivas, ūdens motocikli, kuteri un citi mazizmēra kuģošanas līdzekļi pieder 2252 Jāņiem un 971 šī vārda nēsātājam ir mazizmēra kuģošanas līdzekļa vadītāja apliecība. Savukārt Līgām pieder 21 atpūtas kuģis un ir izsniegtas 29 mazizmēra kuģošanas līdzekļa vadītāja apliecības.

CSDD pārstāvis Rolands Rumba norādīja, ka vasaras saulgriežu svinībās velo tūres un ūdens prieki var būt daļa no pasākumiem. Tomēr CSDD atgādina, ka alkohola lietošana un velosipēda vai ūdens transporta vadīšana nav savstarpēji savienojamas darbības.

Lai atturētu transporta līdzekļu vadītājus sēsties pie stūres reibumā un aicinātu ikvienu apturēt radus un draugus pirms liktenīgās kļūdas, CSDD ir sākusi informatīvu kampaņu «Viena kļūda - salauzta dzīve». Informatīvā kampaņa «Viena kļūda - salauzta dzīve» tiek finansēta no OCTA līdzekļiem.

CSDD sociālās kampaņas pret braukšanu reibumā rīko kopš 2001.gada.

Infografika

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu